کلاه گشاد اقامت از طریق تمکن مالی در فرانسه

0
۱۳۶ بازدید

در قوانین فرانسه به صراحت آمده است که سرمایه گذاران خارجی می‌توانند در املاک و مستغلات این کشور ثبت نام کنند بنابراین امکان خرید ملک یا اجاره آن، ساخت اماکن صنعتی و تجاری و یا خرید از طریق شرکتهای املاک وجود دارد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از مهر،در بحبوحه شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان سرمایه گذاری خارجی در فرانسه با کاهشی ۴۷ درصدی روبرو بوده است به طوری که سرمایه گذاری خارجی این کشور از ۳۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ به ۲۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ رسید، به همین دلیل رتبه این کشور از ۱۵ به رتبه ۱۸ تنزل یافت.

با این وجود وقتی نگاهی به آمارهای سرمایه گذاری خارجی در فرانسه می‌اندازیم سرمایه گذاری در زمینه‌هایی همچون مراقبت‌های بهداشتی، تحقیق و توسعه و انرژی‌های تجدید پذیر با افزایش قابل توجهی روبرو بوده، این در حالی است که سهام اصلی سرمایه گذاری مستقیم خارجی فرانسه برای اموری همچون صنعت تولید، املاک و مستغلات و فعالیت‌های مالی و بیمه‌ای در نظر گرفته شده است.

بیشتر سرمایه گذاران این کشور از آمریکا، آلمان بریتانیا، لوکزامبورگ، هلند و سوئیس هستند که بیش از ۵۰ درصد سرمایه گذاران خارجی این کشور را به خود اختصاص داده اند.

کاهش سرمایه گذاری خارجی در املاک و مستغلات فرانسه

در قوانین فرانسه به صراحت آمده است که سرمایه گذاران خارجی می‌توانند در املاک و مستغلات این کشور ثبت نام کنند بنابراین امکان خرید ملک یا اجاره آن، ساخت اماکن صنعتی و تجاری و یا خرید از طریق شرکتهای املاک وجود دارد.

بنابراین با توجه به مجوزها و قانون جدید رشد و تحول کسب و کار که در سال ۲۰۱۹ در فرانسه به تصویب رسیده سرمایه گذاری در زمینه املاک و مستغلات کاهش یافته است چون به راحتی خطر سلب مالکیت اشخاص توسط مقامات محلی و ملی وجود دارد هر چند که مقامات فرانسه می‌گویند بابت این کار سریعاً غرامت به مالک پرداخت می‌شود.

کلاه گشاد اقامت از طریق تمکن مالی در فرانسه

تبلیغ اقامت در فرانسه در سراسر شبکه‌های اجتماعی و وب سایت‌های مختلف مرتبط با مهاجرت دیده می‌شود به طوری که این رسانه‌ها مدعی هستند که امکان خرید ملک در کشور فرانسه برای شهروندان خارجی و غیر مقیم وجود دارد، اما انجام این کار تضمین کننده دریافت کارت اقامت اروپا و اخذ ویزای شنگن نبوده و تنها شما را به یک دارنده ملک در کشور فرانسه تبدیل می‌کند.

آنها می‌گویند اقامت تمکن مالی در فرانسه گزینه‌ای قانونی و تضمین شده است که می‌تواند در مدت زمان کمی منجر به اخذ کارت اقامت قابل تمدید فرانسه و حوزه شنگن برای مهاجرین و اعضای خانواده شده و در نهایت به سایر امور قانونی نظیر افتتاح حساب بانکی بین المللی، خرید ملک در فرانسه و ثبت نام رایگان فرزندان در مؤسسات آموزشی این کشور منتهی شود.

اما واقعیت چیست؟

حجم عظیمی از تبلیغات توسط آژانس‌های هواپیمایی و دفاتر توریستی و اعزام دانشجو به فرانسه در حالی سراسر فضای شبکه‌های اجتماعی را فرا گرفته که در قالب این تبلیغات هر فرد می‌تواند برای خود و خانواده اش در ازای ۱۲۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ یورو اقامت تمکن مالی برای یکسال یا همان ویزا را اخذ کند.

افراد باید برای دریافت اقامت تمام اسناد و مدارک بانکی و سرمایه گذاری، ملکی که بتواند توانایی مالی شأن را نشان بدهد به سفارت ارائه کنند، از طرف دیگر یک قرارداد اجاره نامه صوری هم لازم است تا زمانی که فرد وارد فرانسه می‌شود می‌تواند با آن خانه یا آپارتمانی را برای اسکان دریافت کند.

افراد علاوه بر قرارداد صوری، باید ۲۴۰۰ یورو نیز دوباره پرداخت کنند و در صورتی که موفق به گرفتن ویزای یک ساله فرانسه شوند باید به این کشور سفر کرده و کارت‌ها را از اداره مهاجرت فرانسه بسته به شهر و منطقه مورد نظر دریافت کنند.

در این مرحله دوباره باید افراد ۱۰۰۰ یورو کارت خود را شارژ کنند و طبق قوانین فرانسه باید ۱۰ ماه بعد دوباره برای تمدید آن اقدام به عمل آورند بنابراین دو راه پیش روی افراد وجود دارد: یا باید یک آپارتمان را در فرانسه خریداری کنند که به دلیل افزایش سرسام آور ملک در این کشور این امر تقریباً غیر ممکن است، از طرف دیگر راه دوم این است که فرد به مناطق روستایی که عمدتاً ۸۰ تا ۹۰ کیلومتر دورتر از شهرهای بزرگ هستند مهاجرت کرده و در آن جا سکنی گزیند.

این امر یک نتیجه برای افراد خریدار به وجود می‌آورد آن هم این که احتمالاً فرد خریدار آخرین صاحب ملک باشد چون در صورت فروش دیگر هیچ فردی پیدا نمی‌شود که این خانه روستایی را خریداری کند.

بد نیست بدانید در فرانسه و ایتالیا دولت برای جلوگیری از مهاجرت و حفظ بعضی مناطق خانه‌ها را به خارجی‌ها به قیمت یک یورو واگذار می‌کند، به همین دلیل برای تمدید تمکن مالی در این کشور و اثبات آن باید دوباره یا یک میزان مشخصی از وجوه نقد یا اسناد سرمایه گذاری ملکی در ایران را به اداره مهاجرت فرانسه تحویل بدهید.

اما این همه داستان نیست به طوری که پس از ارائه اسناد یا در صورت خرید ملک در کشور فرانسه از فرد تقاضای حساب مالیاتی می‌شود بنابراین باید حتماً آن را ارائه کرد و طبیعتاً افراد اگر اسنادی ارائه کنند که مثلاً در سال گذشته ۵۰ یورو درآمد داشته داشته اند حساب شأن به دلیل خرید خانه غیرشفاف اعلام می‌شود و بلافاصله دولت فرانسه برای آنها نامه‌ای می‌فرستد که با توجه به اینکه شما مقیم این کشور هستید باید بر مبنای قوانین فرانسه مالیات همه درآمدها و املاک را پرداخت نمائید.

در این صورت فرد موظف است مابه التفاوت مالیات خود را بر مبنای قوانین فرانسه به حساب اداره مالیات این کشور واریز نماید، این امر به مثابه قرار گرفتن فرد در عمل انجام شده تلقی می‌شود چون باید به عنوان یک انسان قانونمند مالیات پرداخت کند، این در حالی است که هرگز سایت‌ها و شرکت‌های مهاجرتی این موضوع را به شما در هنگام درخواست ویزای فرانسه نمی‌گویند.

از طرف دیگر اگر فرد از پرداخت مالیات ممانعت ورزد از فرانسه اخراج خواهد شد و گزارش تخلف مالیاتی وی به عنوان یک فرد قانون گریز در کلیه اتحادیه اروپا ثبت می‌شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=168596