کشورهای گروه ۲۰ به رشد اقتصاد جهانی کمک کنند

0
۳۴۲ بازدید

صندوق بین‌المللی پول خواستار تلاش و صرف هزینه برای رشد بیشتر اقتصاد جهانی از سوی کشورهای کلیدی گروه ۲۰ شد.

صندوق بین‌المللی پول خواستار تلاش و صرف هزینه برای رشد بیشتر اقتصاد جهانی از سوی کشورهای کلیدی گروه ۲۰ شد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه،‌ صندوق بین‌المللی پول با هشدار در رابطه با مخاطراتی که رشد اقتصاد جهانی را تهدید می‌کند، از کشورهای گروه ۲۰ خواست تا صرف هزینه‌های دولتی را افزایش دهند.

روسای بانک‌های مرکزی و وزرای بازرگانی ۲۰ اقتصاد بزرگ جهانی امروز در شهر «چنگدو» گردهم آمدند تا روند رشد اقتصاد جهانی را که در سایه برگزیت با بحران‌هایی روبه‌رو شده است،‌ مورد بررسی قرار دهند.

این سازمان در گزارشی اعلام کرد: رشد اقتصاد جهانی همچنان ضعیف باقی مانده است و ریسک‌ها و مخاطرات، روز به روز گسترش یافته است. اگر افزایش فعلی عدم قطعیت در اقتصاد و سیاست در سایه برگزیت ادامه یابد، رشد اقتصاد جهانی ممکن است کمتر نیز شود.

در یک به روز رسانی در ماه آوریل،‌ صندوق بین‌المللی پول با کاستن پیش‌بینی‌ها در رابطه با شاخص رشد جهانی آن را حدود سه و نیم درصد اعلام کرد.

صندوق بین المللی پول، خواستار صرف هزینه بیشتر اقتصاد‌های پیشرفته‌ای چون آلمان و آمریکا برای سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها و کمک به رشد اقتصاد جهانی شد. این موضوع باعث بروز شکاف‌هایی میان اعضای گروه ۲۰ شده است.

این سازمان همچنین افزود: اصلاحاتی که باعث افزایش سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها شوند،‌ در نهایت منجر به افزایش ظرفیت‌های تولیدی، افزایش درخواست‌های کوتاه‌مدت و کاتالیزه کردن سرمایه‌گذاری‌های خصوصی خواهد شد.

به نظر می‌رسد چالش‌های دیگری نیز چون تروریسم جهانی، کودتا در ترکیه و نامزدی ترامپ از عوامل دیگری باشد که بر رشد اقتصاد جهانی تاثیر‌گذار خواهد بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=36821