کشف ۱۴۰ دستگاه استخراج بیت‌کوین در مازندران

0
۸۹ بازدید

دستگاه های استخراج بیت کوین غیرمجاز با برگزاری مانور ” اقدام سراسری تعدیل روشنایی معابر، اصلاح انشعابات و رمز ارزها ” طی روزهای ۲۵ و ۲۶ دی ماه جاری در مناطق مختلف استان از جمله ساری، بابل، قائمشهر و سیمرغ کشف شد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، فرامز سپری گفت که دستگاه های استخراج بیت کوین غیرمجاز با برگزاری مانور ” اقدام سراسری تعدیل روشنایی معابر، اصلاح انشعابات و رمز ارزها ” طی روزهای ۲۵ و ۲۶ دی ماه جاری در مناطق مختلف استان از جمله ساری، بابل، قائمشهر و سیمرغ کشف شد.

وی ارزش ریالی دستگاه های استخراج بیت کوین را هشت میلیارد ۷۰۹ میلیون و ۱۲۰ هزار ریال اعلام کرد. سپری گفت که این دستگاه‌ها پس از جمع‌آوری و تنظیم صورتجلسه در قالب پرونده قضایی تحویل مراجع قضایی شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران که مدیریت تامین برق بخشی از استان را از گلوگاه در منتهی الیه شرق تا آمل در مرکز را بر عهده دارد ، همچنین گفت در مانور اخیر ۲۴۵ انشعاب برق غیرمجاز نیز شناسایی و نسبت به جمع‌آوری آن اقدام شده است. وی افزود که با جمع آوری این تعداد انشعاب غیرمجاز و دستگاه های استخراج بیت کوین ، از هدر رفت یک میلیون و ۸۱۶ هزار و ۴۰۰ کیلووات انرژی برق جلوگیری شده است.

شرکت توزیع برق مازندران هفته گذشته با انتشار اطلاعیه ای برای شناسایی و معرفی مراکز استخراج بیت‌کوین جایزه تعیین و به شهروندان اعلام کرده بود که اگر مراکز غیرمجاز استخراج بیت کوین را معرفی کنند ، به ازای هر یک دستگاه ۵۰۰ هزار ریال به صورت نقدی جایزه دریافت خواهند کرد.

این شرکت از شهروندان خواسته بود تا برای معرفی مراکز استخراج بیت کوین با سامانه ۱۲۱ و یا شماره تماس مستقیم دفتر حراست و امور محرمانه شرکت به شماره ۳۳۳۹۳۴۱۰ تماس بگیرند. شرکت توزیع برق مازندران به شهروندان اطمیان داد که ارائه اطلاعات توسط آنها محرمانه می ماند و برای این که بتوانند از جایزه معرفی مراکز غیرمجاز بهره مند شوند ، با نام خودشان این کار را انجام دهند.

مازندران دارای ۲ شرکت توزیع برق است که شرکت توزیع برق منطقه ساری یک میلیون و ۴۲۰ هزار مشترک دارد که از این تعداد ۷۶ درصد مشترکان خانگی، ۴.۹ درصد عمومی، ۵.۱ کشاورزی و هفت دهم درصد هم مشترکان صنعتی هستند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=129519

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید