کسری بودجه آمریکا چقدر شد؟

0
۱۱۴ بازدید

کسری بودجه دولت آمریکا تا پایان ماه سپتامبر به سه تریلیون و یک میلیارد و ۵۸۱ میلیون دلار رسیده است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایسنا، میزان بدهی‌های دولت این کشور تا پایان ماه سپتامبر به ۲۸ تریلیون و ۸۳۴ میلیارد و ۲۱۲ میلیون دلار رسیده است. میزان بدهی هر شهروند آمریکایی تا پایان این ماه به طور متوسط ۸۶ هزار و ۶۵۱ دلار و میزان بدهی هر مالیات دهنده آمریکایی به طور متوسط ۲۲۸ هزار و ۹۹۷ دلار بوده است.

کسری بودجه دولت آمریکا تا پایان ماه سپتامبر به سه تریلیون و یک میلیارد و ۵۸۱ میلیون دلار رسیده است. در حال حاضر بزرگ‌ترین اقلام بودجه‌ای آمریکا شامل: مراقبت‌های درمانی با یک تریلیون و ۳۴۸ میلیارد و ۳۸۸ میلیون دلار، تامین اجتماعی با یک تریلیون و ۱۴۲ میلیارد و ۶۳۲ میلیون دلار، هزینه‌های دفاعی با ۷۳۳ میلیارد و ۱۹۶ میلیون دلار و بهره پرداختی بدهی با ۴۰۶ میلیارد و ۲۰۷ میلیون دلار است.

هم‌چنین تا پایان این ماه، میزان مجموع بدهی‌های دولتی و غیردولتی آمریکا معادل ۸۴ تریلیون و ۸۲۶ میلیارد و ۲۰۵ میلیون دلار بوده است. از این میزان، ۲۱ تریلیون و ۶۸۶ میلیارد و ۶۵۵ میلیون دلار مربوط به بدهی های شخصی بوده که یک تریلیون و ۷۶۷ میلیارد و ۴۰۳ میلیون دلار آن به شکل وام دانشجویی بوده است.

طی این مدت، اوراق قرضه آمریکایی در اختیار کشورهای خارجی به هفت تریلیون و ۶۲۳ میلیارد و ۱۸ میلیون دلار رسیده است. کسری تجاری آمریکا در یک ساله منتهی به این ماه معادل یک تریلیون و ۳۵ میلیارد و ۶۱۴ میلیون دلار اندازه گیری شده است که ۳۳۸ میلیارد و ۹۰۸ میلیون دلار از این کسری مربوط به تجارت با چین بوده است. این کسری بودجه بزرگ همواره یکی از موارد اختلافی مهم با چین بوده و این کشور متعهد شده است در قالب فاز نخست توافق تجاری خود با آمریکا، این رقم را کاهش دهد.

در طرف دارایی ها نیز مجموع دارایی های ملی ۱۹۸ تریلیون دلار و ۷۷۳ میلیارد دلار و مجموع دارایی های خانوارهای آمریکایی ۱۶۵ تریلیون و ۸۷۷ میلیارد دلار برآورد شده است.   

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=156479

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here