کسری بودجه آمریکا از ۳ تریلیون دلار گذشت

0
۳۶۴ بازدید

۳.۰۰۷ تریلیون دلار کسری بودجه آمریکا در سال مالی جاری تا به امروز تقریباً سه برابر ۱.۰۶۷ تریلیون دلار کسری بودجه این کشور در سال گذشته بوده است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، خزانه داری آمریکا در روز جمعه اعلام کرد همه گیری ویروس کرونا کسری بودجه فدرال این کشور را تا بیش از ۳ تریلیون دلار در ۱۱ ماه اول سال مالی ۲۰۲۰ بالا برده است. این رقم بیش از دو برابر کسری بودجه آمریکا در سال مالی گذشته است.

کسری بودجه آمریکا در ماه اوت برابر با ۲۰۰ میلیارد دلار بود یعنی به اندازه اوت ۲۰۱۹ ولی کمتر از ۲۴۵ میلیارد دلاری که تحلیلگران پیش بینی کرده بودند. ۳.۰۰۷ تریلیون دلار کسری بودجه آمریکا در سال مالی جاری تا به امروز تقریباً سه برابر ۱.۰۶۷ تریلیون دلار کسری بودجه این کشور در سال گذشته بوده است.

این افزایش شدید نتیجه هزینه کرد دولت برای مقابله با رکود ناشی از همگی ویروس کروناست. رکورد قبلی بالاترین کسری بودجه آمریکا در ۱۱ ماه برابر با ۱.۳۷ تریلیون دلار بود که در اوت ۲۰۰۹ طی بحران مالی و رکود بزرگ به ثبت رسید. کل کسری بودجه آمریکا در سال مالی ۲۰۰۹ برابر با ۱.۴ تریلیون دلار بود.

نگرانی در مورد افزایش این کسری بودجه باعث مخالفت جمهوری‌خواهان در کنگره آمریکا برای هزینه تریلیون ها دلار بیشتر در دور جدید برنامه های کمک به حل بحران کرونا شده است. به این ترتیب، منازعات بین دموکرات ها و دولت ترامپ در این زمینه پایان یافت.

دفتر بودجه کنگره آمریکا پیش‌بینی کرده کسری بودجه این کشور در کل سال مالی ۲۰۲۰ به ۳.۳ تریلیون دلار می رسد که بالاترین رقم از پایان جنگ جهانی دوم است.

مخارج دولت آمریکا در ماه اوت ۴۲۳ میلیارد دلار بوده است. این رقم در اوت ۲۰۱۹ برابر با ۴۲۸ میلیارد دلار و در جولای ۲۰۲۰ معادل ۶۲۶ میلیارد دلار بوده است. بسته های کمکی دولت برای کسانی که شغل خود را از دست داده‌اند در ماه اوت تا ۵۵ میلیارد دلار کاهش یافت، در حالی که در جولای برابر با ۱۱۰ میلیارد دلار بود.

درآمد دولت در ماه اوت ۲۲۳ میلیارد دلار ثبت شد در حالی که در سال گذشته در همین دوره برابر با ۲۲۸ میلیارد دلار بود. در آمد فدرال رزرو آمریکا ۵ میلیارد دلار در ماه اوت نسبت به سال گذشته افزایش یافت.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=112164