کرونا ۱۳۰ میلیون نفر را فقیر تر کرد

0
۱۳۶ بازدید

طبق گزارش کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل (آنکتاد)، اقتصاد جهان ۴.۳ درصد در سال جاری میلادی کوچک می‌شود و احتمالاً ۴.۱ درصد در ۲۰۲۱ رشد خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، طبق گزارش کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل (آنکتاد)، اقتصاد جهان ۴.۳ درصد در سال جاری میلادی کوچک می‌شود و احتمالاً ۴.۱ درصد در ۲۰۲۱ رشد خواهد کرد.

ساختار اقتصاد جهان تا حدی مقصر تاثیر نامتناسب همه‌گیری ویروس کرونا بر فقیرترین کشورهای جهان است که منابع لازم برای پاسخ در برابر چنین بحرانی را در اختیار نداشته‌اند. موکیشا کیتو، دبیرکل آنکتاد، گفت:«همه‌گیری ویروس کرونا ضربه شدیدی به اقتصاد جهان زده و پیامدهای جدی برای همه به دنبال داشته است».

طبق گزارش آنکتاد، از آغاز همه‌گیری ویروس کرونا میلیون‌ها شغل از دست رفته و میلیون‌ها زندگی در خطر قرار گرفته است و حدود ۱۳۰ میلیون نفر در صورت ادامه بحران وارد فقر شدید می‌شوند.

انتظار می رود اقتصادهای پیشرفته نسبت به کشورهای در حال توسعه بیشتر تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته و بهبود ضعیف‌تری در ۲۰۲۱ داشته باشند. تخمین زده می شود رکود این اقتصادها در ۲۰۲۰ به ترتیب برابر با ۵.۸ و ۲.۱ درصد باشد و توسعه اقتصادی آنها در ۲۰۲۱ به ۳.۱ و ۵.۷ درصد برسد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=121212