کرونا کشورهای فقیر را فقیر تر کرد

0
۱۱۵ بازدید

بر اساس آخرین آمار گروه بانک جهانی، کل بدهی خارجی کشورهای فقیر با افزایش ۹.۵ درصدی به رقم بی سابقه ۷۴۴ میلیارد دلار آمریکا در سال ۲۰۱۹ رسید.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، بر اساس آخرین آمار گروه بانک جهانی که روز دوشنبه منتشر شد، کل بدهی خارجی کشورهای فقیر جهان با افزایش ۹.۵ درصدی به رقم بی سابقه ۷۴۴ میلیارد دلار آمریکا در سال ۲۰۱۹ رسید.

بانک جهانی در بیانیه ای که در جلسات سالانه این بانک و صندوق بین المللی پول منتشر شد، گفت: قبل از شیوع بیماری همه گیر کووید-۱۹، افزایش سطح بدهی دولت ها به ویژه در بسیاری از کشورهای فقیر جهان باعث نگرانی شده بود.

بر اساس این بیانیه، گروه ۲۰ در ماه آوریل سال جاری میلادی، طرح تعلیق بدهی را برای ۷۳ کشور فقیر تصویب کرد تا به آنها کمک کند تأثیر مالی بحران کرونا را کاهش دهند. این طرح به آنها اجازه می دهد تا پرداخت بدهی های دوجانبه رسمی را تا پایان سال ۲۰۲۰ به حالت تعلیق درآورند.

دیوید مالپاس، رئیس گروه بانک جهانی پیش از این از کشورهای گروه ۲۰ خواسته بود که بازه زمانی این طرح را تا پایان سال ۲۰۲۱ تمدید کنند و متعهد شوند که این ابتکار عمل را تا آنجا که ممکن است تعمیم دهند.

آخرین آمار بدهی های بین المللی که توسط بانک جهانی منتشر شد نشان می دهد که کل بدهی خارجی کشورهای واجد شرایط برنامه کاهش بدهی G20 در سال گذشته به رقم بی سابقه ای افزایش یافته است.

به گفته بانک جهانی، این امر نیاز فوری به اقدام طلبکاران و وام گیرندگان برای همکاری و جلوگیری از خطر فزاینده بحران بدهی های دولتی درپی شیوع کرونا را برجسته کرده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=115630