کرونا بزرگترین میدان نفتی لیبی را تعطیل کرد

0
۱۸۴ بازدید

شرکت ملی نفت لیبی اعلام کرد بزرگترین میدان نفتی لیبی، به دلیل ابتلای یکی از کارکنان این شرکت به کرونا بسته شده و کارکنان آن تخلیه خواهند شد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، مصطفی سانالا، رئیس شرکت نفت لیبی طی بیانیه ای اعلام کرد یکی از کارکنان این میدان نفتی یک روز پس از ورود گارد محافظت از تاسیسات نفتی به این منطقه در ۲۹ ماه اوت به ویروس کرونا مبتلا شده است، بنابراین شرکت اکاکوس اویل، اپراتور این میدان نفتی مجبور شده عملیاتهای خود را تعطیلی کند.

وی هشدار داد بسته شدن این میدان نفتی می‌تواند باعث غارت و دزدی نفت شود. میدان نفتی شراره قبل از بسته شدن تاسیسات نفتی آن توسط نیروهای وفادار به ارتش ملی لیبی و خلیفه حفتر، رهبر آن در هجدهم ژانویه، ۳۰۰ هزار بشکه در روز تولید داشت. گارد محافظت از تاسیسات نفتی وابسته به ارتش ملی لیبی است.

شرکت ملی نفت لیبی اعلام کرد این کشور قرار است یک محموله میعانات گازی را از پایانه «برگا» بارگیری کند تا جلوی بحران داخلی برق را بگیرد. این اولین محموله از این بندر شرقی طی هفت ماه گذشته است.

گارد محافظت از تاسیسات نفتی در ترمینال های نفتی شرق لیبی اعلام کرد بنادر اصلی نفت را باز می‌کند تا صادرات نفت از ذخایر این کشور جریان یابد و به کاهش کمبود برق در کشور کمک شود. شرکت نفت لیبی شرایط اضطراری در پایانه های اصلی نفت را لغو نکرده چون امنیت برخی از تاسیسات نفتی هنوز کاملا تامین نشده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=110663