کدام خودروساز برنده بازار آمریکا شد؟

0
۸۵ بازدید

خودروسازان آمریکایی طی ماه‌های گذشته با مشکل در تامین قطعات الکترونیکی مواجه بوده و همین امر باعث شده تا اکثر آنها نرخ تولید خود را کاهش دهند.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از فارس، خودروسازان آمریکایی طی ماه‌های گذشته با مشکل در تامین قطعات الکترونیکی مواجه بوده و همین امر باعث شده تا اکثر آنها نرخ تولید خود را کاهش دهند.

آمارهای موجود نشان می‌دهد که شرکت خودروسازی تویوتای ژاپن توانسته حتی جنرال موتورز را در فروش خودرو شکست داده و در ۹ ماه نخست امسال عنوان پرفروش‌ترین برند در آمریکا را از آن خود کند. به طور کلی در ۹ ماه نخست امسال خودروسازی تویوتا ۱.۸۶ میلیون خودرو در آمریکا فروخت که نسبت به جنرال موتورز ۸۰ هزار خودرو بیشتر فروخته است.

از سال ۱۹۳۱ تاکنون شرکت جنرال موتورز پرفروش‌ترین خودروساز آمریکاست، اما طی ماه‌های گذشته نبود قطعات الکترونیکی اکثر خطوط تولید این خودروساز را با مشکل مواجه کرده است. جنرال موتورز گفته که در سه ماهه سوم امسال فروش خودرو‌اش ۳۳ درصد پایین آمده و فقط ۴۴۶ هزار دستگاه فروخته است که بدترین عملکرد آن در بیش از ۱۰ سال گذشته به شمار می‌رود.

تویوتا هم اکنون از نظر فروش بزرگ‌ترین خودروساز جهان است و گفته فروشش در ۹ ماه نخست امسال در آمریکا ۲۷ درصد رشد کرده است. 

سخنگوی جنرال موتورز اما می‌گوید، کسی نباید با آمارهای تولیدی که تحت تاثیر نبود قطعات الکترونیکی بوده، قضاوت کند. 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=156147