جمعه 04 فروردین، 1402

کدخبر: 12308 15:03:00 1394-02-09
کاهش 9 درصدی تقاضای فیزیکی طلا در بازارهای جهانی

کاهش 9 درصدی تقاضای فیزیکی طلا در بازارهای جهانی

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
کاهش 9 درصدی تقاضای فیزیکی طلا در بازارهای جهانی

کاهش 9 درصدی تقاضای فیزیکی طلا در بازارهای جهانی

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

موسسه جی اف ام اس در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد که افت تقاضای جواهرات در چین موجب شده تا تقاضای فیزیکی طلا در بازارهای جهانی در 3 ماه نخست امسال با افت 9 درصدی روبرو شود.

به گزارش رویترز، تحلیلگران موسسه جی اف ام اس تاکید کردند که افت 12 درصدی مصرف جواهرات در چین در 3 ماه نخست 2015 میلادی تاثیر زیادی بر کاهش تقاضای فیزیکی طلا در بازارهای جهانی داشته است.بر اساس این گزارش تقاضای سرمایه گذاری در سکه و شمش طلا نیز در بازار چین در این مدت با افت 10 درصدی روبرو شده و به کمتر از 56 تن رسیده است.چین پس از آنکه در سال 2013 میلادی با پیشی گرفتن بر هند به بزرگترین بازار طلای جهان تبدیل شد بار دیگر سال گذشته به علت کاهش رشد اقتصادی و مقابله دولت چین با فساد مالی، این جایگاه را از دست داده است. چین از سال 2007 میلادی تاکنون بزرگترین تولید کننده طلای جهان به شمار می رود.این گزارش می افزاید: تقاضای جواهرات در بازار هند در سه ماه نخست امسال با رشد 2 درصدی روبرو شد ولی کاهش مصرف در چین، ترکیه، آمریکای شمالی و خاورمیانه موجب کاهش 7 درصدی خرید جواهرات در سطح جهان شده است.تقاضای سرمایه گذاری طلا در بازار هند نیز در این مدت بیش از 31 درصد کاهش یافته و به پایین ترین سطح از سال 2009 میلادی رسیده است. تقاضای جهانی برای سکه و شمش طلا نیز در سه ماه نخست امسال بیش از 17 درصد کاهش داشته و به پایین ترین سطح از سال 2009 میلادی رسیده است.تقاضای فیزیکی طلا در آمریکا نیز به پایین ترین سطح از سال 2007 میلادی رسیده و با افت 6 درصدی روبرو شده است.

تازه ترین تحلیل تکنیکال اف ایکس استریت نشان می دهد که سطح مقاومتی قیمت طلا در کوتاه مدت 1215 دلار خواهد بود.به گزارش پایگاه اینترنتی اف ایکس استریت، افت ارزش دلار در دو روز گذشته تاثیر زیادی بر افزایش نسبی قیمت جهانی طلا داشته است.بر اساس این گزارش تحلیل تکنیکال حاکی است سطح مقاومتی قیمت طلا در کوتاه مدت 1215 دلار خواهد بود و اگر این سطخ شکسته شود قیمت این فلز زرد به زودی تا 1220 دلار افزایش خواهد یافت.از سوی دیگر سطح حمایتی قیمت طلا نیز در شرایط کنونی 1205 دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا 1200 دلار در هر اونس کاهش خواهد یافت.میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با 0.44 درصد کاهش به کمتر از 739 تن رسیده است. واردات طلای چین از هنگ کنگ نیز طی ماه مارس به پایین ترین سطح در 7 ماه گذشته رسیده است.بازار جهانی طلا منتظر اعلام نتایج نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا است. این نشست تاثیر زیادی بر گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره آمریکا طی ماه های آینده خواهد داشت.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |