کد خبر: 97192
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۸

کاهش ۲۶ درصدی پیام های حاکی از تخلفات ساخت و ساز در شمال شرق تهران در نوروز ۹۸

کاهش ۲۶ درصدی پیام های حاکی از تخلفات ساخت و ساز در شمال شرق تهران در نوروز ۹۸

کاهش ۲۶ درصدی پیام های حاکی از تخلفات ساخت و ساز در شمال شرق تهران در نوروز ۹۸

شهردار منطقه چهار تهران از کاهش ۲۶ درصدی درخواست های ثبت شده شهروندان در سامانه مدیریت شهری ۱۳۷ در خصوص ساخت و ساز غیرمجاز در سطح نواحی نه گانه منطقه در نوروز ۹۸ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار، “محمد محمددوست” بابیان اینکه این آمار در مقایسه با بازه مشابه سال ۹۷ بدست آمده است افزود: این امر ماحصل اقداماتی است که در اواخر سال گذشته از سوی حوزه های اجرایی منطقه در جهت جلوگیری از تخلفات ساختمانی صورت گرفته است.

وی در ادامه با تاکید بر این نکته که یکی از درخواست های مهم شهروندان در سامانه مدیریت شهری ۱۳۷ جلوگیری ساخت و ساز غیرمجاز بوده بیان کرد: ساماندهی و ارتقاء گشت های نواحی و نظارت بیش از پیش کارشناسان پیگیری ویژه و بازرسی ناظرین ستادی سامانه ۱۳۷، راه اندازی سیستم های ارسال الکترونیک گزارش ها و بروز کردن اطلاعات و آمار فنی از طریق سامانه تحلیل اطلاعات از دلایل عمده کاهش پیام های شهروندان درخصوص موضوعاتی نظیر تغییر کاربری و ساخت و ساز غیرمجاز است.

شهردار منطقه چهار با اشاره به اینکه رعایت نکردن ضوابط و مقررات ساخت و ساز شهری شامل دیوارکشی، ساخت بدون مجوز و پروانه، عدم توجه به تراکم مجاز و مواردی از این قبیل، تخلفات ساختمانی به شمار می رود و در این راستا یکی از وظایف مهم مهندسین ناظر و مامورین شهرداری در هنگام عملیات ساخت و ساز، نظارت دقیق نسبت به مراحل اجرای آن و رعایت اصول فنی و مقررات است.

محمددوست بر لزوم برخورد جدی با هرگونه اقدام خلاف قانون و مقررات بخصوص در حوزه شهرسازی تاکید کرد و افزود: آگاهی مردم در خصوص ثبت گزارشات در زمینه تخلفات ساخت وساز و تغییر کاربری در سامانه ۱۳۷ و همچنین فرهنگ سازی عمومی از طریق رسانه ها می تواند بیشترین نقش را در پیشگیری از وقوع این تخلفات و کاهش میزان پیام در حوزه شهرسازی و افزایش رضایت شهروندان داشته باشد.

وی در پایان از شهروندان محترم منطقه درخواست کرد تا در صورت بروز هرگونه تخلف در حوزه های مختلف شهرداری بخصوص در موضوع ساخت و ساز غیرمجاز، درخواست خود را در سامانه مدیریت شهری ۱۳۷ ثبت کرده تا در اسرع وقت در جهت رفع معضلات اقدام کنند.

روابط عمومی شهرداری منطقه ۴