کاهش وابستگی بودجه به نفت با فروش اوراق سلف نفتی با یکدیگر منافات دارد

0
۳۲۸ بازدید

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: اوراق فروش سلف نفتی، اوراقی مبتنی بر نفت است و عرضه این اوراق هم به این معنا است که وابستگی بودجه به نفت را افزایش دادیم.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از مهر، مالک شریعتی با بیان اینکه کاهش اتکای بودجه به نفت باید واقعی اتفاق بیفتد و با شعار دادن اتفاق نمی‌افتد، اظهار داشت: اینکه ما به دلیل محدودیت در صادرات نفت بگوییم که وابستگی بودجه به نفت کاهش یافته است اما از سوی دیگر تا ۲۰۰ هزار میلیارد تومان اوراق فروش سلف نفتی به مردم عرضه کنیم، با یکدیگر منافات دارد.

وی بیان کرد: اوراق فروش سلف نفتی، اوراقی مبتنی بر نفت است و عرضه این اوراق هم به این معنا است که وابستگی بودجه به نفت را افزایش دادیم.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه البته اتکای ما به نفت صفر نیست، تصریح کرد: در مقام مقایسه بهتر آن است که پروژه‌های عمرانی به نفت متکی باشد تا اینکه هزینه‌های جاری کشور متکی به نفت باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه به نظر شما میزان فروش نفت در سال آینده تا چه حد خواهد بود، گفت: گزارش‌هایی درباره مجموع فروش رسمی و غیررسمی نفت در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به مجلس ارائه شده است که امیدواریم این روند در سال آینده افزایش پیدا کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=123967