کاهش تولید نفت ونزوئلا به ۱ میلیون بشکه در روز

0
۱۴۴ بازدید

شرکت نفت ونزوئلا هدف تولید روزانه خود را تا ۱ میلیون بشکه در روز پایین آورده است. این رقم در ماه ژانویه ۱٫۵ میلیون بشکه در روز اعلام‌شده بود.

  • به‌گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، سال‌ها فساد، فرار مغزها و سرمایه‌گذاری ناکافی زیرساخت‌های انرژی در ونزوئلا را نابود کرده و باعث شده حالا شرکت نفت دولتی این کشور هدف خود برای افزایش تولید را یک‌سوم پایین بیاورد.
  • شرکت نفت ونزوئلا هدف تولید روزانه خود را تا ۱ میلیون بشکه در روز پایین آورده است. این رقم در ماه ژانویه ۱٫۵ میلیون بشکه در روز اعلام‌شده بود. این شرکت هدف تولید در حوزه نفتی رودخانه اورینوکو را که بیشتر نفت خام ونزوئلا از آن تولید می‌شود، از ۱ میلیون بشکه تا ۶۵۰ هزار بشکه در روز پایین آورده‌است.
  • از ژانویه ۲۰۲۰ که نیکلاس مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا هدف بلندپروازانه‌ ۲ میلیون بشکه در روز تولید نفت را تعیین کرد، دولت او مجبور شده به‌خاطر سال‌ها سوء مدیریت، تلاش‌های ملی‌گرایانه که باعث خروج حفاران خارجی شده و همچنین تحریم‌های سخت، هدف تولید خود را سه بار پائین بیاورد.  
  • مادورو طی مصاحبه‌ای با بلومبرگ گفت:«ونزوئلا با قدرت و تلاش خودش بهبود تولید نفت را آغاز کرده است. ما اهداف بزرگی برای سال جاری داریم».

وزیر نفت ونزوئلا ضمن تأیید اظهارات مادورو گفته بود:«سرمایه‌گذاران خارجی وارد کشور شده و صف‌های طولانی در مقابل پمپ‌بنزین‌ها دیگر وجود نخواهند داشت».
مادورو گفت ونزوئلا ۲ میلیون بشکه در روز در ۲۰۲۰ تولید می‌کند.
افزایش تقاضا برای انرژی به‌دنبال بهبودی از بحران کرونا و کاهش عرضه جهانی نفت، قیمت نفت خام برنت را ۶۰ درصد از ابتدای سال جاری میلادی بالا برده اما ونزوئلا به‌خاطر ناکارآمدی صنعت نفتش، از این افزایش قیمت جا مانده‌است.
شرکت نفت دولتی ونزوئلا تمرکز خود را بر بهبود و تثبیت تولید نفت از ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۵ گذاشته‌است.
این شرکت دو هدف را دنبال می‌کند: اول تامین جریان یکنواخت نفت به پالایشگاه‌های داخلی و بعد، تبدیل باقی نفت تولیدشده به درجات مناسب برای صادرات. بیشتر نفت خام ونزوئلا برای صادرات نیاز به رقیق شدن دارد.
ونزوئلا در ماه سپتامبر ۵۲۷ هزار بشکه در روز نفت تولید کرد. این کشور در دهه ۱۹۹۰ به رکورد تولید ۳٫۵ میلیون بشکه در روز رسیده و پس‌از عربستان بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت اوپک بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=160406