کارشناسان پیش بینی کردند: نرخ ۱۵۰۰ دلاری طلا در سال ۲۰۱۷

0
۲۵۹ بازدید

تحلیلگر برجسته موسسه سرمایه گذاری بی ای ام ال پیش بینی کرد که قیمت جهانی هر اونس طلا تا سال ۲۰۱۷ میلادی به بیش از ۱۵۰۰ دلار خواهد رسید.

به گزارش پایگاه اینترنتی اف ایکس استریت، میاکل ویدمر تحلیلگر ارشد موسسه بی ای ام ال تاکید کرد که قیمت طلا طی ماه های گذشته نزدیک به سطح ۱۲۰۰ دلاری مبادله شده است. این سطح قیمتی از نظر ساختاری کاملا توجیه پذیر است و عرضه و تقاضا در بازار تعدیل شده است.بر اساس این گزارش وی افزود: به نظر من بدتر شدن اوضاع اقتصادی آمریکا می تواند تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی داشته باشد. آمارهای متناقض منتشر شده در آمریکا نشانگر رشد و رونق اقتصادی ضعیف و بی ثبات این کشور است و این مساله شرایط برای افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را دشوار کرده است.این تحلیلگر اقتصادی گفت: تاخیر در افزایش نرخ بهره آمریکا می تواند به نفع قیمت جهانی طلا باشد ولی به هر حال من بر این باورم که قیمت طلا تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی به بیش از ۱۵۰۰ دلار خواهد رسید.

قیمت جهانی طلا در پایان مبادلات روز جمعه و پس از انتشار گزارش وزارت کار آمریکا با افزایش نسبی روبرو شد تا به ۲ روز کاهش متوالی قیمت پایان دهد.به گزارش رویترز، انتشار گزارش وزارت کار آمریکا موجب شد تا گمانه زنی ها نسبت به تاخیر فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره تقویت شود و این مساله در نهایت به نفع قیمت طلا شده است.بر اساس این گزارش نرخ بیکاری آمریکا طی ماه آوریل به ۵.۴ درصد رسیده که این پایین ترین رقم از سال ۲۰۰۸ میلادی به شمار می رود. فدرال رزرو آمریکا اعلام کرده است که تعداد فرصت های شغلی ایجاد شده در ماه مارس نیز به کمتر از ۸۵ هزار مورد رسیده است.انتشار آمارهای متناقض اقتصادی در آمریکا موجب شده تا سرمایه گذاران بین المللی و کارشناسان اقتصادی بر این باور باشند که فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را به تاخیر خواهد انداخت.برخی کارشناسان بر این باورند که فدرال رزرو از نشست ژوئن نرخ بهره را افزایش خواهد داد. قیمت هر اونس طلا با ۰.۳ درصد افزایش به بیش از ۱۱۸۸ دلار در پایان مبادلات روز جمعه رسیده است.قیمت طلا در هفته ای که گذشت نیز با رشد ۱.۲ درصدی روبرو شده است. جورج گرو تحلیلگر ارشد آر بی سی کاپیتال تاکید کرد که گزارش وزارت کار آمریکا موجب نخواهد شد تا فدرال رزرو نرخ بهره را در کوتاه مدت افزایش دهد.این گزارش موجب شده تا روند نزولی قیمت طلا در دو روز گذشته متوقف شود و قیمت ها در پایان مبادلات روز جمعه افزایش یابد.قیمت جهانی طلا از اواسط مارس تاکنون در محدوده ۵۰ دلاری نوسان داشته است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=12499