کارشناسان طلا پیش بینی کردند: فتح قله ۲۰۰۰ دلاری تا ۳ سال آینده

0
۲۶۱ بازدید

محمد امین ناطقیان: موسسه سرمایه گذاری “اینکریمنتوم ای جی” در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد که ادامه اجرای سیاست های انبساطی پولی در کشورهای مختلف موجب افزایش نرخ تورم طی سال های آینده خواهد شد و این مساله تقویت قیمت طلا را به همراه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، موسسه سرمایه گذاری اینکریمنتوم در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که علی رغم کاهش قیمت طلا در ماه های اخیر، قیمت این فلز زرد تا ژوئن ۲۰۱۸ میلادی به بیش از ۲۳۰۰ دلار در هر اونس خواهد رسید.بر اساس این گزارش ادامه اجرای سیاست های مالی و پولی انبساطی در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه موجب خواهد شد تا نرخ تورم اقتصاد جهانی طی سال های آینده با افزایش روبرو شود و این مساله تاثیر زیادی بر افزایش قیمت جهانی طلا نیز خواهد داشت.البته تحلیلگران این موسسه سرمایه گذاری بر این باورند که احتمال کاهش قیمت طلا تا ۱۱۴۰ دلار در کوتاه مدت وجود دارد. علت اصلی کاهش قیمت طلا در ماه های اخیر نیز گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا بوده است. این مساله موجب افزایش ارزش دلار و نرخ بهره اوراق قرضه شده و فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است.

گرچه قیمت طلا در برابر دلار کاهش یافته ولی در برابر سایر ارزهای معتبر بین المللی با افزایش روبرو شده است. در سال جاری ۲۵ بانک مرکزی جهان نرخ بهره را کاهش داده اند. فدرال رزرو آمریکا تنها بانک مرکزی بزرگ جهان است که در شرایط کنونی قصد افزایش نرخ بهره را دارد.ادامه خرید طلا از سوی بانک های مرکزی جهان نیز تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا در ماه های آینده خواهد داشت. این موسسه سرمایه گذاری همچنین نسبت به وقوع بحران جنگ ارزی در جهان هشدار داده است. طلا می تواند بهترین سرمایه گذاری در صورت وقوع جنگ ارزی باشد.فدرال رزرو آمریکا از سال ۲۰۰۶ میلادی تاکنون نرخ بهره را افزایش نداده و از دسامبر ۲۰۰۸ تاکنون نیز نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کرده است. گرچه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو می تواند بر قیمت طلا موثر باشد ولی چشم انداز قیمت طلا تا سه سال آینده صعودی خواهد بود.

به گزارش جهان اقتصاد، طلا بعد از خیزش بر بالای مرز ۱۲۰۰ دلار ریزشهایی را شاهد بود که اونس را تا سطح ۱۱۷۵ دلار به عقب کشاند و این امر بیش از پیش زمینه ساز خروج سرمایه از بازار طلایی شد.اونس که جایگاهش را به عنوان سرمایه ای امن در نظر سرمایه گذاران از دست داده بود، در هفته ی گذشته افت بیش از ۲۶ دلاری را شاهد بود و این در شرایطی است که در نظر اکثر کارشناسان ریزش بیشتر قیمتها در هفته ی آینده انتظار بازار طلا را می کشد.براساس این گزارش، اونس هفته ی گذشته را با بروز نشانه هایی مثبت پیرامون وضعیت بدهی یونان، افزایش شاخص های سهام، رشد دلار و کاهش بهای نفت با ریزش آغاز کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13692