کارخانه های تایر در باتلاق رکود

0
۲۰۸ بازدید

سخنگوی انجمن تایر ایران با تاکید بر اینکه طی سال گذشته بیش از ۱۵۱ هزار تن تایر وارد کشور شده است، گفت: این واردات در حالی صورت گرفته که کارخانه های تولید تایر کشور درمیان حجم زیادی از تولیدات خود پنهان شده اند

مصطفی تنها در گفت وگو با ایرنا، میزان مصرف لاستیک کشور را بیش از ۳۵۰ هزار تن برشمرد و افزود: تولید سالانه کشور هم اکنون افزون بر ۴۰۰ هزار تن شده و این درحالی است که بیشتر این تولیدات بدون آنکه به بازار عرضه شوند، درمحل کارخانه ها دپو می شوند.

وی با تاکید براینکه تولیدات داخلی توان پاسخگویی به نیاز بازار کشور را دارند، اظهار داشت: تمام تولیدات داخلی مطابق استانداردهای ملی و بین المللی است و از نظر کیفیت به طور ۱۰۰ درصد توان رقابت با محصولات مشابه خارجی را دارند.

این عضو انجمن تایر ایران مبدا بیشتر تایرهای وارداتی را کشور چین عنوان کرد و گفت: واردات تایر به کشور در حالی صورت می گیرد که کارخانه های تولید تایر داخل، از تجهیزات و فناوری روز دنیا استفاده می کنند که در صورت برنامه ریزی ضمن پاسخگویی به نیاز داخلی، امکان صادرات مازاد بر نیاز نیز وجود خواهد داشت.

وی افزود: شرکت های خودروساز داخلی با وجود بدهی های سنگین که به صنعت تایر کشور دارند، اقدام به واردات تایر از چین کردند که این فرآیند مشکلات زیادی را برای صنعت تایر بوجود آورده که این اقدام نه تنها انگیزه ای را برای افزایش راندمان تولید باقی نگذاشته بلکه بسیاری از کارخانه ها را ناخواسته به سمت کاهش حجم تولید و رکود سوق داده است.

تنها با بیان اینکه شرکت های خودروسازی داخلی بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان بدهی سررسیده شده به صنعت تایر کشور دارند، اضافه کرد: منصفانه نیست که در قبال واردات لاستیک های چینی، بدهی های خودرو سازان به تولیدکنندگان تایر کشور با مبالغ سنگین معوق بماند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13385