کارخانه خودروسازی اوپل آلمان تعطیل نشده است

0
۲۷۲ بازدید

گاف بزرگ در ترجمه یک خبر‎!‎

نماینده رسمی شرکت خودروسازی اوپل آلمان در ایران اعلام کرد: این خودروساز آلمانی به هیچ وجه تعطیل نشده و تنها تولید خودرو در یکی از خطوط قدیمی این شرکت که در شهر بوخوم آلمان واقع شده به دلیل قدیمی بودن تجهیزات و ماشین آلات متوقف شده است‎.
‎سعید زارع پور با اعلام این خبر افزود: خبری که طی روزهای گذشته از سوی خبرگزاری دویچه وله آلمان منتشر شده از سوی رسانه های ایران به اشتباه ترجمه شده و برداشت صحیحی از آن صورت نگرفته است، زیرا خط تولید این شرکت واقع در شهر بوخوم آلمان با ۵۲ سال قدمت محل تولید دهها مدل از خودروهای قدیمی اوپل بوده و این خودروساز آلمانی تنها برنامه تولید خود در این مجموعه را متوقف کرده است‎.
‎وی با بیان اینکه تعطیلی این خط تولید از سوی رسانه های ایران به اشتباه ورشکستگی تعبیر شده، گفت: در حال حاضر این خودروساز آلمانی دارای ۴۲ خط تولید خودرو در در چهار قاره و ۳۰ کشور جهان است و در خاک آلمان نیز چند مجموعه خودروسازی این شرکت به فعالیت خود ادامه می دهند‎.
‎مدیرعامل شرکت توان خودرو جی تصریح کرد: شرکت خودروسازی اوپل آلمان با ظرفیت تولید ۱.۱ میلیون دستگاه خودرو در سال فعالیت می کند و با درآمد سالانه ۱۵ میلیارد دلار یکی از شرکت های تاثیر گذار در اقتصاد آلمان به شمار می رود‎.
‎زارع پور افزود: با توجه به بازدهی پایین خط تولید قدیمی این شرکت در شهر بوخوم از حدود سه سال قبل مذاکرات مدیران اوپل با دولت آلمان مبنی بر تعطیلی این خط تولید آغاز شده بود و در نهایت هفته گذشته با توافق مدیران و سهام‌داران ارشد اوپل و مسئولین فدرال ایالت نوردراین وستفالن که بوخوم یکی از شهرهای آن است، فعالیت این خط تولید که در آن تنها یک مدل ون به اسم زافیرا تولید می‌شد متوقف شد‎.
‎وی با بیان اینکه این اقدام در راستای ارتقای بهره وری در شرکت اوپل صورت گرفته است افزود: متاسفانه ترجمه اشتباه این خبر نگرانی بسیاری از مشتریان اوپل در ایران را نیز در پی داشته و لازم است تا رسانه های کشور در بهره برداری و نشر اخبار دقت بیشتری داشته باشند‎.
‎وی با اشاره به اینکه هیچگونه نگرانی در رابطه با این موضوع وجود ندارد، افزود: در حال حاضر محصولات مختلف اوپل مانند آسترا، کورسا در بازار ایران عرضه شده و در آینده نزدیک مدل های دیگری همچون موکا، اینزیگنیا و آدام نیز به بازار عرضه خواهد شد‎.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=7767