چین ۹۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در سال گذشته انجام داد

0
۱۸۷ بازدید

سرمایه‌گذاری مستقیم چین در کشورهای خارجی در این دوره ۱۱ ماهه به ۶۵۹.۳۶ میلیارد یوآن (معادل ۹۵.۰۸ میلیارد دلار) رسیده است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از مهر، داده‌های جدید وزارت تجارت چین نشان داد که سرمایه‌گذاری مستقیم این کشور در کشورهای خارجی در ۱۱ ماه ابتدایی سال ۲۰۲۰ با افتی ۳.۱ درصدی نسبت به سال گذشته روبرو شده است. سرمایه‌گذاری مستقیم چین در کشورهای خارجی در این دوره ۱۱ ماهه به ۶۵۹.۳۶ میلیارد یوآن (معادل ۹۵.۰۸ میلیارد دلار) رسیده است.

در این دوره تعداد پروژه‌های مهم مهندسی در خارج از کشور افزایش یافت اما ارزش قراردادهای پروژه‌های خارجی جدید که در این دوره امضا شدند به ۱.۳۸ تریلیون یوآن رسید که ۳.۷ درصد از سال گذشته کمتر است.

در این دوره ۱۱ ماهه چین ۱۵.۹۶ میلیارد دلار در کشورهایی که در پروژه جاده و کمربند مشارکت دارند سرمایه‌گذاری کرد که این ۲۴.۹ درصد از دوره مشابه سال گذشته بیشتر است.

این ۱۶.۸ درصد از کل سرمایه‌گذاری چین در خارج از کشور را تشکیل می‌دهد. به این ترتیب سهم پروژه راه و کمربند در کل سرمایه‌گذاری خارجی چین امسال ۳.۹ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است. سرمایه‌گذاری خارجی چین در صنایع تولیدی در این دوره به ۱۵.۷۶ میلیارد دلار رسید که این این ۱۶.۶ درصد از کل سرمایه‌گذاری چین در خارج از کشور را تشکیل می‌دهد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=127749