چین گوی سبقت از آمریکا در تجارت با اروپا را ربود

0
۸۷ بازدید

چین از آمریکا به عنوان بزرگترین شریک تجاری اتحادیه اروپا پیشی گرفته است. بطوریکه در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱، شریک نخست در بخش کالا چین بود که نسبت به سه ماهه دوم ۲۰۲۰ از ایالات متحده جلوتر زده است.

 به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایلنا، دادهای یورواستات نشان می‌دهد؛ در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱، ارزش صادرات کالاهای اتحادیه اروپا به کشورهای خارج از اتحادیه اروپا اندکی فراتر از سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ بوده است. البته ارزش واردات در همین بازه بهبودی بیشتری را نشان می‌دهد، بطوریکه مازاد تجاری اتحادیه اروپا از ۴۶ میلیارد یورو به ۲۹ میلیارد یورو کاهش را تجربه می‌کند.

صادرات اروپا

براساس همین داده‌ها چین از آمریکا به عنوان بزرگترین شریک تجاری اتحادیه اروپا پیشی گرفته است. بطوریکه در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱، شریک نخست در بخش کالا چین بود که نسبت به سه ماهه دوم ۲۰۲۰ از ایالات متحده جلوتر زده است.

 در حقیقت، بین سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱، سهم واردات از چین ۴.۰ واحد درصد و همچنین سهم واردات از سوئیس نیز ۰.۷ افزایش یافته است. در همان بازه، واردات از انگلستان، روسیه و ایالات متحده به ترتیب ۳.۴، ۱.۱و ۱.۰ واحد درصد کاهش را نشان می‌دهد. که دلیل آن همه گیری کرونا و در مورد انگلستان نیز برگزیت بوده است.

واردات اروپا

در همان دوره، سهم چین در صادرات کالاهای اتحادیه اروپا ۱.۵ افزایش داشته است، در حالی که سهم انگلستان ۳.۲ کاهش دارد. سهم روسیه، سوئیس و ایالات متحده همگی کمتر از ۰.۶ رشد کرده‌اند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=153693

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here