چین ظرفیت تولید برق خورشیدی و بادی را به ۱۱ درصد کل مصرف خود می‌رساند

0
۱۶۲ بازدید

رئیس جمهور چین اعلام کرد که این کشور سهم سوخت های غیرفسیلی در مصرف انرژی اولیه را تا سال ۲۰۳۰ به حدود ۲۵ درصد خواهد رساند که بخشی از تعهد وی برای کاهش انتشار کربن این کشور قبل از سال ۲۰۳۰ است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، اداره ملی انرژی (NEA) چین در پیش نویس یک قانون اعلام کرد که این کشور هدف گذاری کرده است که تولید برق خود را از نیروگاه های خورشیدی و بادی از ۹.۷ درصد کل مصرف برق خود در سال ۲۰۲۰ به حدود ۱۱ درصد در سال ۲۰۲۱ برساند.

شی جین پینگ، رئیس جمهور چین اعلام کرد که این کشور سهم سوخت های غیرفسیلی در مصرف انرژی اولیه را تا سال ۲۰۳۰ به حدود ۲۵ درصد خواهد رساند که بخشی از تعهد وی برای کاهش انتشار کربن این کشور قبل از سال ۲۰۳۰ است

اداره ملی انرژی چین در پیش نویس این طرح گفت که تولید انرژی خورشیدی و بادی باید طی ۵ سال آینده هر ساله افزایش یابد و تا سال ۲۰۲۵ به حدود ۱۶.۵ درصد کل استفاده از انرژی برسد.

این اداره همچنین از توسعه دهندگان پروژه های انرژی خورشیدی و بادی خواست تا به کار خود سرعت ببخشند و از دولت ها و شرکت های برق محلی نیز خواست تا تضمین کنند برق تولید شده از این نیروگاه ها به شبکه متصل شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=138527

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here