چین شریک خوبی برای ایران نیست

0
۲۸۱ بازدید

شدبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با تاکید برضرورت استفاده حداکثری از فضای دوران پساتحریم برای رونق تولید در کشور، گفت: انتخاب شرکای قابل اطمینان و همکاری مشترک، همراه با مدیریت هنرمندانه ایران را قدرت تولیدی برتر منطقه خواهد کرد.

سیدمحمدرضا مرتضوی در گفت و گو با ایرنا، با بیان آنکه ایران صنایع و مزیت های گوناگونی دارد که می تواند با انتخاب شرکای مطمئن و همکاری مشترک با آنها به تولید کالاهای با کیفیت بپردازد، افزود: بازارهای اطراف ایران با جمعیتی درحدود ۴۵۰ میلیون نفر، پتانسیل خوبی برای کالاهای تولیدی ایران است.

دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت با انتقاد از فعالیت چینی ها در برخی پروژه های نفتی ایران و به سرانجام نرسیدن آنها و بدون اثر بودن شان در افزایش سطح رفاه عمومی، تاکید کرد: باید از رفتارهای احساسی در دوران پساتحریم بپرهیزیم و شرکای قابل اطمینان برای خود انتخاب کنیم.

مرتضوی با تاکید بر ضرورت انتخاب پارتنرهای خوب برای صنعت کشور که دارای تکنولوژی و سرمایه مناسب باشند، افزود: روزهای شلوغی پیش روی کشور قرار دارد باید نهایت دقت و سرعت را بکار ببریم و اجازه ندهیم سرعت فدای دقت شده و نیز دقت در سرعت نادیده گرفته شود.

دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان اینکه در دوران پساتحریم باید صنایع پایین دستی نفت و گاز مورد توجه قرار گیرد و سرمایه گذاری ها به این سمت هدایت شود، گفت: باید با انتخاب درست پارتنرها و استفاده از امکانات مالی، اعتباری، تکنولوژیک، دانش فنی و بازاری آنها به ارتقای ظرفیت تولید در این صنایع پرداخت.

دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: باید با انعقاد قراردادهای همکاری مشترک به بین المللی شدن اقتصاد کشور کمک کنیم.

مرتضوی توانایی های کشور در زمینه تولید برق را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه خریداران خوبی برای برق تولید ایران در منطقه وجود دارد، گفت: با انتخاب شرکای مطمئن در زمینه تولید برق علاوه بر آنکه خواهیم توانست تلفات شبکه های تولید و توزیع را از بین برده و به ایجاد نیروگاه های بزرگ کمک کنیم و در نتیجه به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان برق در منطقه تبدیل شویم.

دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه اروپاییان می توانند بهترین خریداران گاز ایران باشند، تصریح کرد: باید با انتخاب خریداران مطمئن و همکاری با آنان ظرفیت تولید پایدار کشور را افزایش دهیم.

مرتضوی یکی از ضروری ترین گام ها در دوران پساتحریم را اصلاح نظام بانکی کشور در تعامل با نظام بانکداری جهانی عنوان کرد و افزود: قطع ارتباط سیستم بانکی کشور در دوران تحریم با نظام بانکی جهان باعث شده نتوانیم از خطوط اعتباری و امکانات نوین بانکداری جهان استفاده کنیم.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران، تصریح کرد: در دوران پساتحریم نظام بانکداری کشور که مبتنی بر نظام ربوی با بیشترین فشار بر تولید است باید با تعامل و فراگیری از روش های جدید بانکداری جهان، رویه غلط فعلی خود را تغییر داده و به نظام بانکداری بین المللی بپیوندیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14623