چین بازار اکتشاف انرژی این کشور را به روی سرمایه‌گذاران خارجی باز کرد

0
۳۹۱ بازدید

دولت چین بازار اکتشاف انرژی این کشور را به روی سرمایه‌گذاران خارجی باز کرده و اعلام کرده بود شرکت‌های خارجی برای این منظور دیگر نیازی به سرمایه‌گذاری مشترک با یک شرکت چینی ندارند.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از مهر، دولت چین طی سندی که به تازگی منتشر شده محدودیت‌های سرمایه‌گذاری خارجی در بخش انرژی شامل سوخت‌های فسیلی، انرژی‌های نو و بخش تولید الکتریسیته، به جز بخش هسته‌ای، را برداشته است. طی این سند که آن را «اترژی در عصر جدید چین» نام‌گذاری کرده‌اند، دسترسی سرمایه‌گذاران خارجی به بازار چین توسعه داده شده، سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حال رشد است و مؤسسات سرمایه‌گذاری تنوع بیشتری یافته‌اند.

در این سند همچنین تغییرات مهم دیگری مانند تغییر قانون اکتشاف نفت و گاز و اوپراتوری خطوط لوله انتقال انرژی و مدیریت پویای واردات نفت و گاز به چشم می‌خورد. به این ترتیب به نظر می‌رسد چین در حال افزایش همکاری بین‌الملل خود در بخش تبادل انرژی و تراکنش‌های مالی مربوط به آن است.

سال گذشته هم دولت چین بازار اکتشاف انرژی این کشور را به روی سرمایه‌گذاران خارجی باز کرده و اعلام کرده بود شرکت‌های خارجی برای این منظور دیگر نیازی به سرمایه‌گذاری مشترک با یک شرکت چینی ندارند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=126226