چهره های سیاسی، ورزشی و هنری یک اختلاس!

0
۱,۴۲۶ بازدید

#چهره های #سیاسی_و #ورزشی_و #هنری_یک *اختلاس!
#انتشار_گزارشی_از #جزئیات #پرونده #ثامن الحجج #حواشی_زیادی_داشت
#اختلاس #پرونده #ثامن الحجج # چهره_ #هنری #سیاسی # ورزشی

چهره های سیاسی و ورزشی و هنری یک اختلاس!
انتشار گزارشی از جزئیات پرونده ثامن الحجج در یکی از روزنامه ها در روز چهارشنبه، حواشی زیادی را در کشور پدید آورد. در این گزارش نام برخی متهمین به صراحت آمده بود و نام برخی دیگر به صورت مختصر منتشر شده بود.
**مشاور امور بین الملل
در این گزارش از یکی از وزیران احمدی نژاد نام برده شده بود که رقم بالایی را به عنوان مشاور امور بین الملل از این موسسه دریافت کرده است. همان ابتدا انگشت اتهام به طرف منوچهر متکی رفت. برخی روزنامه نگاران هم در فضای مجازی درباره او نوشتند.
**کی بود؟ کی بود؟ من نبودم!
با این حال عصر سه شنبه منوچهر متکی این اتهام را تکذیب کرد. دفتر «منوچهر متکی» با صدور بیانیه‌ای ضمن تکذیب مطالب منتشر شده در یکی از روزنامه‌ها روز سه شنبه ۲۶ تیرماه سال جاری مبنی بر دریافت وام چندین میلیارد تومانی از موسسه ثامن الحجج و باز نشر غیرقانونی آن در فضای مجازی، به اطلاع می رساند به منظور تنویر افکار عمومی تا حصول نتیجه نهایی و مجازات اتهام زنندگان و اشاعه دهندگان اکاذیب، تمام مراحل قانونی و قضایی را پیگیری خواهد کرد.
در ادامه این اطلاعیه آمده است که در صورت اثبات وجود چنین ادعایی قوه قضاییه و نهادهای دولتی می توانند نسبت به مصادره آن اقدام کنند.
البته منوچهر متکی حضور یا همکاری با موسسه ثامن الحجج را تکذیب نکرده و متن تکذیبیه از طرف دفتر او نوشته شده است. روشی معمول برای اینکه در مقاطع حساس بتوانند محتوای اعلام شده را تکذیب کنند!
**آقای خاص تلویزیون ایران
در قسمتی از گزارش درباره دو مجری تلوزیون ایران هم ادعاهایی مطرح شده بود. ساعتی بعد رسانه ها نوشتند این دو مجری مهران مدیری و احسان علیخانی بودند که از قضا این موسسه از هر دو هنرمند برای تبلیغات هم استفاده کرده بود. ظاهرا در تاریخ ۱۴/۱۲/۹۱ و ۴/۷/۹۲، مؤسسه ثامن‌الحجج دو مبلغ ۱۸۰ میلیون‌تومانی و ۴۰۰ میلیون‌تومانی را به حساب مهران مدیری واریز می‌کند و عنوانی که روبه‌روی این اعداد در توضیح دلیل وجه ذکر شده، یک کلمه است؛ هدیه. اما رقم هدیه‌ای که مهران مدیری به‌عنوان هدیه دریافت کرده، در مقابل تسهیلات دریافتی او از ثامن‌الحجج تقریبا ناچیز است.
مهران مدیری از مؤسسه ثامن‌الحجج یک وام دومیلیارد‌و ۹۰۰ میلیون‌تومانی دریافت کرده که تنها ۸۰۰ میلیون تومان آن را بازگردانده است که البته این رقم بازگشتی را از هدیه دریافتی (۵۸۰ میلیون تومان) کم کنیم، به عدد ۲۲۰ میلیون تومان می‌رسیم که در واقع از جیب مهران مدیری خرج شده و در مقابل دومیلیارد‌و ۷۸۰ میلیون تومان را در حساب خود نگه داشته است. ثامن‌الحجج به مجری معروف دیگر تلویزیون احسان علیخانی هم بی‌توجه نبوده و به حساب او هم سه میلیارد تومان در قالب هزینه تبلیغات واریز کرده است.
مهران مدیری در برنامه دور همی یکی از جدی ترین منتقدان سیاست های اقتصادی دولت روحانی بود و این انتقادها همزمان با بازگشت انضباط مالی و تعطیلی موسسه ثامن الحجج بود.
**هندبالیست‌ها
در این گزارش ها نام چند ورزشکار هم مطرح شده است. االبته دکتر حاج سیدابوالفضل میرعلی متهم ردیف اول این پرونده به لطف حضور در مجموعه ثامن الحجج، باشگاه کشتی و هندبال ثامن الحجج را مدیریت می‌کرد. تیم‌های ورزشی که البته حاشیه‌های کمی نداشتند؛ چنانچه تیم ثامن الحجج سبزوار سه بار سابقه قهرمانی در لیگ برتر هندبال ایران را دارد. ثامن الحجج مشهد هم یک بار دوم و یک بار سوم شده است. این قهرمانی‌ها البته همیشه شیرین نبوده است. یک سال تیم فولاد مبارکه سپاهان انصراف داد و نتایج این تیم از جدول مسابقات حذف شد. همین موجب شد که ثامن الحجج سبزوار به جای تیم مشهدی قهرمان شود.در یک دوره از مسابقات هم خبر رسید میرعلی به داوران ۵ میلیون تومان هدیه داده است. میرعلی البته گفته بود این پول هدیه امام رضا بوده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=85138