چهار جایزه معتبر جهانی در ۲۴ ساعت برای یک فیلم!

0
۴۱۳ بازدید

فیلم سینمایی «ملبورن» ساخته نیما جاویدی در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴ جایزه معتبر از دو جشنواره فیلم «گیخون» و «ماردلپلاتا» دریافت کرد.

به گزارش ایسنا ،پنجاه و دومین جشنواره فیلم گیخون که از ۳۰ آبان تا ۸ آذر ماه در کشور اسپانیا برگزار شد، جایزه بهترین کارگردانی، جایزه بهترین فیلمنامه و جایزه بهترین فیلم هیات داوری جوانان را به فیلم “ملبورن” اعطا کرد.

در این رویداد معتبر سینمایی، فیلم‌های “قصه‌ها” ساخته رخشان بنی اعتماد، “دست نوشته‌ها نمی‌سوزند” ساخته محمد رسول اف و فیلم کوتاه “بچه” ساخته علی عسگری نیز حضور داشتند.

جایزه بهترین فیلم گیخون به فیلم هندی “تیتلی” داده شد.

بیست و نهمین جشنواره فیلم ماردلپلاتا نیز که از قدیمی‌ترین جشنواره‌های الف جهانی محسوب می‌شود، جایزه آستور نقره‌ای بهترین بازیگر زن را به نگار جواهریان در فیلم “ملبورن” اختصاص داد.

این رویداد سینمایی که از ۱ تا ۹ آذر ماه در کشور آرژانتین برگزار شد،جایزه آستور طلایی بهترین فیلم را به “به صدای من بیا” ساخته حسین کارابای از ترکیه، جایزه آستور نقره‌ای بهترین فیلمنامه به “اتاق آبی” ساخته متیوآماریچ و آستور نقره‌ای بهترین بازیگر مرد به “پارک جون بوم” برای فیلم کره‌ای “زنده” اعطا کرد.

فیلم “ملبورن” که توسط جواد نوروزبیگی و در موسسه فرهنگی هنری قاب آسمان و با مشارکت بانک پاسارگاد، تولید شده، در اولین حضور بین المللی خود به عنوان فیلم افتتاحیه بخش هفته منتقدین جشنواره فیلم ونیز به نمایش درآمد و پس از حضور در جشنواره‌های معتبر زوریخ و توکیو، جایزه بهترین فیلمنامه و تقدیرنامه ویژه فیلمبرداری را از بیست و پنجمین جشنواره فیلم استکهلم و جایزه هرم طلایی بهترین فیلم را از سی و ششمین جشنواره فیلم قاهره دریافت کرد.

به گزارش ایسنا،عرضه و پخش بین‌المللی فیلم سینمای “ملبورن” بر عهده محمد اطبایی است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=7549