چهارشنبه نماد “ومدیر” عرضه اولیه می شود

0
۱۰۱ بازدید

تعداد یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون سهم شرکت گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری، چهار‌‌شنبه این هفته(۲۶ خرداد) به‌عنوان پنجمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه با نماد “ومدیر” در بورس اوراق بهادار تهران عرضه می‌شود.

به گزارش جهان اقتصاد به نلق از تسنیم، تعداد یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون سهم شرکت گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری معادل ۱۵درصد سهام این شرکت، چهار‌‌شنبه(۲۶ خرداد) به‌عنوان پنجمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه با نماد معاملاتی “ومدیر” در بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران عرضه می‌شود.

این میزان سهام در محدوده قیمتی ۲۸۰۰ تا ۲۹۹۰ ریال برای هر سهم و با سهمیه ۱۰۰۰سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه خواهد شد.

همچنین مدیر این عرضه شرکت کارگزاری صبا جهاد، متعهد عرضه صندوق بازنشستگی کشوری و متعهد خرید نیز شرکت تامین سرمایه سپهر به میزان ۵۰درصد از کل سهام قابل عرضه می‌باشند.

گفتنی است تعداد یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون سهم شرکت گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری در حالی چهار‌شنبه این هفته عرضه اولیه می‌شود که از این تعداد، ۹۰۰میلیون سهم در فرآیند کشف قیمت جهت عرضه به عموم اختصاص خواهد یافت و تعداد ۴۵۰میلیون سهم این شرکت نیز در روز پس از عرضه اولیه این شرکت به صندوق‌ها با ضریب تخصیصی بازاری هر دارنده واحد صندوق تعلق می‌گیرد.

این گزارش می‌افزاید: بر اساس قانون، عرضه اولیه سهام شرکت‌ها به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت ثابت کشف شده در فرآیند عرضه اولیه صورت می‌پذیرد.

شاین ذکر است گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری اسفند در سال ۹۳ تاسیس و در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری تهران به ثبت رسید.

در حال حاضر ۸۲.۷۸ درصد مالکیت سهام این شرکت به صندوق بازنشستگی کشوری، ۱۷.۱۷ درصد به سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری، ۰.۰۲۵ درصد به هر کدام از شرکت های سرمایه گذاری صبا جهاد و عمران و ساخت تراز پی ریز تعلق دارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=144705