کد خبر: 4891
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۳

چمران: ۷۲ درصد جمعیت کشور در شهرها زندگی می کنند

چمران: ۷۲ درصد جمعیت کشور در شهرها زندگی می کنند


رییس شورای عالی استان‌های اظهار کرد: ۷۲ درصد جمعیت کشور در شهرها زندگی می کنند که این آمار، آمار مناسبی نیست و نشان می دهد جمعیت روستایی، رو به کاهش است.
به گزارش  ایسنا ، مهدی چمران در سومین دوره اجلاس سراسری روسای شوراهای اسلامی استانهای سراسر کشور که در ارومیه برگزار شد، گفت: با ایجاد اشتغال در روستاها می‌توان جلوی مهاجرت روستاییان به شهرها و گسترش حاشیه‌نشینی در حاشیه این شهرها را گرفت.
وی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم، بیکاری و عدم اشتغال روستاییان منجر به مهاجرت بی رویه روستانشینان به شهرها شود.
وی با بیان اینکه مسیر آبادانی شهرها از روستاها می گذرد و اگر روستاها آباد نشوند، شهرها نیز آباد نمی شوند، اضافه کرد: باید زمینه ای فراهم کنیم تا مهاجرت از روستاها به عنوان مکانهای تولید به شهرها در کشور حذف شود.
وی افزود: روش آبادانی شهرها این است که روستاها آباد شوند و اگرچه پیشانی کشور که شهرها هستند، نباید از روستاها غافل شویم.
رئیس شورای عالی استان ها در رابطه با تدوین قانون برنامه ششم توسعه کشور گفت: شورای عالی استانها با توجه به اختیارات قانونی که دارد نظرات و دیدگاههای خود را در رابطه با قانون برنامه ششم توسعه به دولت ارائه خواهد کرد.
چمران افزود: از اعضای شوراهای اسلامی استان ها نیز انتظار داریم در جهت هر چه بهتر تدوین شدن قانون برنامه ششم توسعه، بیش از پیش دقت نظر داشته باشند و با رویکرد ایجاد تعادل توسعه ای بین استان ها به این موضوع نگاه کنند.