چشم انداز انقلاب در ایالات متحده امریکا

0
۹۱۵ بازدید

علیرضا ورچه-گروه فرهنگی

کتاب «آیا انقلاب سوسیالیستی در ایالات متحده امکان پذیر است» در نشر طلایه پرسو به نویسندگی ماری-آلیس واترز و ترجمه مسعود صابری وارد بازار شده است.

در این کتاب علاوه بر ماری_الیس واترز ، نورتن سندلر و اولیمپیا نیوتن نیز مطالبی نوشته اند که در ادامه آنها را معرفی خواهیم کرد :

ماری_آلیس واترز: عضو کمیته سراسری حزب کارگران سوسیالیست است. او ویراستار مجله نیو اینترنشنال است و صدارت انتشارات پات فایندر را بر عهده دارد. واترز ویراستار یک سری از کتاب ها، بیش از بیشت جلد، درباره جایگاه انقلاب کوبا در سیاست جهانی است. رزا لوکزامبرک سخن می گوید، مالکم ایکس، آزادی سیاهان و مسیر قدرت کارگری ، آرایش، مد و استثمار زنان و صداهایی از زندان، پنج کوبایی از جمله عناوین کتب پاث فایندر است که وی آنها را ویرایش و در تالیف شان ادای سهم کرده است.

نورتن سندلر: عضو کمیته سراسری حزب کارگران سوسیالیست و یکی از رهبران با سابقه فعالیت های آن حزب در اتحادیه کارگری نیز هست.

اولیمپیا نیوتن: یکی از نویسندگان نشریه میلیتان و رهبر سازمان جوانان سوسیالیست در ایالات متحده است. وی در سال ۲۰۰۷ نمایشگاه بین المللی کتاب ونزوئلا را از طرف این نشریه سوسیالیستی که در نیویورک منتشر می شود، پوشش خبری داد.

در مقدمه  این کتاب بر ویراست سوم آمده است: « آیا انقلاب سوسیالیستی در ایالت متحده امکان پذیر است؟ پاسخی که ماری_آلیس واترز در اینجا می دهد، قاطعانه است، آری. اما این اولین سوال از سوالات مهمی است که خود به یک مناظره بین المللی عمیقی منجر شد که در این صفحات ثبت شده است. حتی اگر انقلاب سوسیالیستی ممکن باشد، آیا ضروری است؟ چرا نشود سرمایه داری را به نحوی تنظیم و وادارش کرد تا در خدمت منافع اکثریت قاطع بشریت قرار گیرد؟این واژه انقلاب که اغلب هم از آن سو استفاده می شود، معنی اش چیست؟ و آیا مثالهای زنده ای وجود دارد که بشود سر مشق قرار داد و از آن آموخت؟

این ویراست سال ۲۰۱۶ کتاب آیا انقلاب سوسیالیستی در ایالت متحده امکان پذیر است؟ حدودا هشت سال بعد از زمانی منتشر می شود که نظام بانکی سرمایه داری جهانی چیزی نمانده بود که در ماه های آخر سال ۲۰۰۸ فرو بپاشد.. آن سراسیمگی پدید آمده در حوزه های مالی و بازار بورس به فاصله کوتاهی بحران عمیق تری را بر ملا کرد: گرایش نزولی طولانی مدت نرخ سود سرمایه داری در ایالات متحده و در سطح بین المللی و انقباض حاصل از آن در سرمایه گذاری برای تولید، تجارت و استخدام. یک بحران کند_سوز جهانی آغاز شده است.»

این کتاب در ۱۰۵ صفحه با قیمت ۱۰۰۰۰ تومان به بازار عرضه شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=70868