چرا بیمه هزینه ی تست کرونا در منزل را نمیپذیرد؟

0
۳۶۴ بازدید

مدیر کل درمان غیر مستقیم سازمان تامین اجتماعی در این باره افزود:  ۴۰ میلیون بیمه‌شده وجود دارد در این صورت ممکن است یک تقاضای القایی ایجاد شود و چند میلیون نفر که علائم مشکوک دارند، بخواهند چنین تستی انجام دهند در حالی که انجام تست برای همه لازم نیست.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایسنا،شهرام غفاری مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به این سوال که برخی اقدام به انجام تست کرونا در منزل می کنند، آیا تست در منزل تحت پوشش بیمه قرار می گیرد، اظهار کرد: در بخش سرپایی، خسارات متفرقه را نمی‌پذیرند.

وی افزود: دلیلش هم این است که مدیریت بازار برای ما سخت می‌شود. بازار هدف ما بازار گسترده‌ای است و ۴۰ میلیون بیمه‌شده داریم و در این صورت ممکن است یک تقاضای القایی ایجاد شود و چند میلیون نفر که علائم مشکوک دارند، بخواهند چنین تستی انجام دهند در حالی که انجام تست برای همه لازم نیست.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: البته تست پی‌سی‌آر هم استانداردهایی دارد، اما در نهایت نظر پزشک مهم است. پزشک می‌تواند بگوید نظرم این بود که بیمارم در منزل تست بدهد.

غفاری درخصوص اینکه برخی افراد با علائم مشکوک طی تماس تلفنی با آزمایشگاه درخواست ارائه تست در منزل می‌کنند، گفت: اگر زنگ بزنند و از آزمایشگاه بیایند که دیگر یک بیزینس و خارج از رفتار پزشک است و کالایی است که یکی می‌خرد و یکی می‌فروشد و با استانداردهای نظام سلامت هم نمی‌خواند. ضمن آنکه ممکن است طبق تعرفه مصوب پول نگیرند و قیمت‌گذاری متفاوتی داشته باشند.

وی افزود: تست کووید-۱۹ هم استانداردهایی دارد و آنها که علائم شدید دارند ممکن است در معرض بیمار مبتلا بوده ‌باشند، ریسک بالا داشته باشند، بیمار ریوی باشند، سرطان داشته باشند، باردار باشند و یا سن بالا داشته باشند که پزشک ترجیح می‌دهد سریع تشخیص دهد. انجام تست برای افراد معمولی با علائم اندک در نظام سلامت چندان توجیهی ندارد.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه وقتی فرد به مرکز طرف قرارداد می‌آید طبق همان تعرفه از او وجه دریافت می‌شود، اظهار کرد: هزینه تست پی‌سی‌آر با تعرفه دولتی ۲۳۰ هزار تومان است که ما ۹۰ درصدش را در بخش بستری و ۷۰ درصد را در بخش سرپایی تقبل می‌کنیم.

غفاری افزود: هزینه انجام تست پی‌سی‌آر در بخش خصوصی دو برابر بخش دولتی است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=108664