پیش بینی بانک جی پی مورگان از افزایش قیم نفت جهانی

0
۲۷۰ بازدید

بانک مدیریت سرمایه جی پی مورگان گفت:«به نظر من قیمت نفت هنوز هم می تواند در این شرایط افزایش یابد. منظور من نفت ۸۰ و ۹۰ دلار در هر بشکه نیست. شاید یک افزایش ۵ تا ۱۰ دلاری نسبت به سطح فعلی داشته باشیم».

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، بانک سرمایه‌گذاری جی پی مورگان اعلام کرد قیمت نفت در سال جاری میلادی باز هم بالاتر می‌رود. این پیش‌بینی بر خلاف دورنمای جهانی از قیمت نفت در شرایطی است که اقتصادهای بزرگ دنیا هنوز هم درگیر کمپین‌های واکسیناسیون کرونا هستند.

کری کریگ، استراتژیست جهانی بازار در بانک مدیریت سرمایه جی پی مورگان گفت:«به نظر من قیمت نفت هنوز هم می تواند در این شرایط افزایش یابد. منظور من نفت ۸۰ و ۹۰ دلار در هر بشکه نیست. شاید یک افزایش ۵ تا ۱۰ دلاری نسبت به سطح فعلی داشته باشیم».

قیمت نفت خام برنت در آخرین ساعات معامله در روز جمعه در آسیا برابر با ۶۲.۹۱ دلار در هر بشکه بود. نفت خام آمریکا هم ۵۹.۳۴ دلار در هر بشکه معامله می‌شد. قیمت هر دوی این شاخص‌های نفتی بیش از ۲۰ درصد از ابتدای سال ۲۰۲۱ تا حالا افزایش یافته است.

سرمای بی‌سابقه در جنوب آمریکا باعث قطعی برق در تگزاس شده، به تأسیسات انرژی در این منطقه آسیب رسانده و تولید میلیون‌ها بشکه نفت را متوقف کرده است.

بنابراین قیمت انرژی بالا رفته است. طبق گفته کریگ، دو عامل باعث افزایش بیشتر قیمت نفت خواهد شد: اول این که انتظار می‌رود تقاضا برای نفت به دنبال بهبود اقتصاد جهان از بحران کرونا افزایش یابد. ولی این افزایش تقاضا به خاطر تاخیر در بازگشت سفرهای بین المللی به سطح طبیعی محدود خواهد بود چون سفر منبع مهمی برای تقاضای نفت است.

وی با تاکید بر عرضه نفت به عنوان عامل دوم در افزایش قیمت آن گفت:«ما هنوز به تولیدکنندگان ائتلاف اوپک پلاس وابسته هستیم تا تولید را در سطح پایین نگه دارند و میزان عرضه با توجه به تقاضا زیاد شود».

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=134055