پیشی گرفتن رشد تقاضا از میزان افزایش عرضه قیمت نفت

0
۲۶۹ بازدید

«همچنان انتظار داریم در نیمه دوم سال به دلیل پیشی گرفتن رشد تقاضا از میزان افزایش عرضه قیمت نفت بالاتر برود.»

در آخرین معاملات بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با افزایش ۴۲ صدم درصدی و۳۱سنت افزایش داشت و به قیمت۷۴دلار و ۹۹سنت رسید.

همچنین قیمت سبد نفتی اوپک در آخرین معاملات با افزایش۱۳ صدم درصدی وبا ۱۰سنت افزایش به ۷۴ دلارو ۱۹سنت تثبیت شد.

این در حالی بود که ، قیمت نفت سنگین ایران با کاهش ۱.۷۰درصدی وبا یک دلارو ۲۰ سنت کاهش به۶۹ دلارو۴۲سنت رسید.

در حالی که انتظار می رود با توجه به ترمیم تقاضا اختلاف بین عرضه و تقاضا به حداقل برسد، قیمت نفت امروز اندکی کاهش داشت و در مسیر ثبت نوسان قیمت هفتگی جزئی قرار گرفت.

پس از توافق گروه اوپک پلاس مبنی بر افزایش ۴۰۰ هزار بشکه ای تولید روزانه نفت در هر کی از ماه های آگوست تا دسامبر انتظار می رود رشد تقاضا از افزایش عرضه پیشی بگیرد.

قیمت نفت و سایر دارایی های پرریسک در اوایل هفته جاری به دلیل نگرانی ها در مورد تاثیرات گسترده اقتصادی سویه دلتای ویروس کرونا در آمریکا، انگلیس، ژاپن و کشورهای دیگر شاهد کاهش بود.

تحلیلگران موسسه ای ان زد ریسرچ در یادداشتی نوشتند: «در حالی که تقاضا رو به افزایش است بازار حس می کند که افزایش ۴۰۰ هزار بشکه ای ماهانه تولید اوپک پلاس برای حفظ توازن در بازار کافی نخواهد بود. بدین ترتیب حجم ذخایر نفتی هم در آمریکا و هم در کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه رو به کاهش خواهد گذاشت.»

تحلیلگرانی که پیش بینی خود از قیمت نفت را برای باقی مانده ماه های سال افزایش داده اند می گویند، از نظر آنها افزایش شمار واکسینه شدگان تاثیرات افزایش شمار مبتلایان به سویه دلتا را کاهش می دهد.

ویوک دار تحلیلگر بانک کامنولث در یادداشتی نوشت: «ما همچنان انتظار داریم در نیمه دوم سال به دلیل پیشی گرفتن رشد تقاضا از میزان افزایش عرضه قیمت نفت بالاتر برود.»

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=148914