کد خبر: 118589
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۹

پیشرفت ۵۰ درصدی پروژه اصلاح و بازسازی شبکه آب قاسم آباد و کوی نبوت همدان

پیشرفت ۵۰ درصدی پروژه اصلاح و بازسازی شبکه آب قاسم آباد و کوی نبوت همدان

حمیدرضا نیکداد در گفت  گویی، با بیان اینکه دسترسی به آب شرب با کیفیت مطلوب در قاسم آباد و کوی نبوت تبدیل به یکی از مطالبات اساسی مقامات عالی رتبه استان و شهرستان شده بود، اظهار کرد: به دنبال مشکلات عدیده ای که سال ها بود شهروندان کوی نبوت و قاسم آباد همدان برای دسترسی به آب شرب با کیفیت و کمیت مطلوب داشتند و منجر به بروز اعتراضاتی شده بود، با پیگیری جدی این معاونت و در حداقل زمان ممکن قراردادی با پیمانکار ذیصلاح به مبلغ سه میلیارد و ۷۴۰ میلیون تومان و از محل منابع عمرانی منعقد شد. 

وی با اشاره به اینکه پروژه مذکور با گذشت حدود چهار ماه از شروع، دارای پیشرفت ۵۰ درصدی است، تصریح کرد: تاکنون شش کیلومتر شبکه آب با اقطار ۱۶۰، ۱۱۰ و ۶۳ میلیمتر و حدود ۳۰۰ فقره انشعاب آب اجرا و بازسازی شده است.

نیکداد خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت اجرای این پروژه تاکنون استاندار همدان و نمایندگان شهرستان همدان در مجلس، ضمن بازدید حضوری از محل اجرای پروژه نسبت به سرعت و کیفیت اجرای آن اظهار رضایت کرده اند.

معاون بهره برداری و توسعه اب شرکت آبفای استان همدان افزود: فاز بعدی پروژه که می توان گفت مهمترین قسمت آن است اجرای خط آبرسانی ۲۵۰ چدن داکتیل از ضلع جنوبی بلوار امام خمینی(ره)(بعد از مرکز تعویض پلاک) به سمت ضلع شمالی این بلوار است که با توجه به ترانزیتی بودن این معبر و ترافیک پر حجم آن، قرار است با اتخاذ تمهیدات ویژه در حداقل زمان ممکن و هم زمان با عبور ترافیک اجرا شود.

وی با اشاره به اجرای شبکه آب در کوی ویسی همدان نیز یادآور شد: با توجه به احداث کوی ویسی در محدوده شهر فرهنگیان همدان و رشد سریع سکونتگاه های جمعیتی در این ناحیه، درخواست های مکرری از سوی شهروندان و مسئولان استان و شهرستان برای اجرا و توسعه شبکه آب در این منطقه به این معاونت داده شد. 

نیکداد ادامه داد: قراردادی به مبلغ حدوداً ۱۴۰ میلیون تومان از محل منابع عمرانی با پیمانکار ذیصلاح منعقد و اجرای شبکه آب در کوی ویسی طی حدود ۱۰ روز انجام شد.

معاون بهره برداری و توسعه اب شرکت آبفای استان همدان تأکید کرد: در حال حاضر با اجرای ۱۵۰۰ متر لوله ۱۱۰ و ۱۶۰ میلیمتر پروژه از پیشرفت ۹۵ درصدی برخوردار است و با اجرای ۱۰۰ متر دیگر و اتصال به خط آبرسانی پروژه تکمیل می شود و به بهره برداری می رسد.