کد خبر: 10115
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳
گروه : ایران

پیام رهبری به جهان انجام مذاکره برای توافق است

پیام رهبری به جهان انجام مذاکره برای توافق است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با گفت که اظهارات مقام معظم رهبری در مورد توافق هسته‌ای حاوی این پیام به جهانیان است

که ما در مذاکره جدی هستیم و مذاکره را برای توافق انجام می‌دهیم.
منصور حقیقت پور در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع کارکنان و فرماندهان نیروی دریایی مبنی بر این که "با توافقی که بتواند انجام بشود، موافقم" گفت : ما با همین نگاه رهبری مبنی بر توافق عادلانه وارد مذاکرات شدیم وگرنه دلیلی نداشت که 3- 4 سال خود را درگیر کنیم. ما وارد مذاکرات شدیم تا توافق حاصل شود با این شرط که توافق عادلانه باشد.
وی افزود: توافق باید بر پایه‌ی حفظ حقوق هسته‌ای باشد. اگر ما اهل توافق نبودیم مذاکره نمی‌کردیم. بر این اساس قطعا هر گفت و گویی که بتواند منافع ملی ما را در بخش هسته‌ای تضمین کند، مد نظر است.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تیم مذاکره کننده بر اساس وظیفه و حساسیت‌های رهبری و شورای عالی امنیت ملی مذاکرات را انجام می‌دهد افزود: ما مذاکره را برای مذاکره نمی‌خواهیم بلکه مذاکره را برای توافق عزتمدارانه پیگیری می‌کنیم. توافقی که عزت ما را حفظ و تضمین کند پای آن هستیم. ما بر همین اساس در ژنو توافق موقت کردیم.
حقیقت پور با بیان این که در صورت حفظ حقوق هسته‌ای‌مان آماده توافق هستیم گفت: بیانات اخیر رهبری بحث جدیدی نیست و تکرار بحث‌های قبلی است مبنی بر این که ما میز مذاکره را ترک نمی‌کنیم و در مذاکرات هستیم و توافق را قبول داریم به شرط آن که توافق مشروع و درست باشد این اظهارات برای جهانیان حاوی این پیام است که ما جدی هستیم و مذاکره را برای توافق دنبال می‌کنیم.