کد خبر: 112303
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

پیام رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند به مناسبت هفته دفاع مقدس

پیام رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند به مناسبت هفته دفاع مقدس

بسمه تعالی

روز سی و یک شهریور، یادآور خاطره تلخ حمله ددمنشانه و جنایتکارانه رژیم بعث عراق به سرزمین مطهر انقلاب اسلامی و زنده کننده خاطرات شیرین و زیبای حماسه هشت سال دفاع مقدس ملت بزرگ ایران به رهبری امام والامقام و احیاگر اسلام محمدی(ص) حضرت امام خمینی رحمت الله علیه است.

هشت سال دفاع جانانه از کیان اسلامی در برابر دشمن تا بن دندان مسلح، سرشار از صحنه های شگفت آور ایثار و فداکاری جوانان، پدران، مادران و همه اقشار، طوائف، عشایر و اقوام ایرانی در کنار یکدیگر بود.

خون این عزیزان در هم آمیخت اما وحدت، انسجام، یکپارچگی ملی و سرزمینی خود را که امانت و میراث قرن های طولانی از آباء و امهات بود، برای همیشه ی تاریخ تثبیت ساختند.

در این حماسه ی تاریخی با شکوه، نقش مردم سرزمین اروند، بویژه خرمشهر و آبادان، در تاریخ و جغرافیای ایران اسلامی چنان برجسته گردید که هر ایرانی خود را مدیون این خطه پاک می داند.

اینجانب با تعظیم به خون های پاک همه شهیدان والامقام دفاع مقدس و جانبازان و مردم فداکار ایران اسلامی بویژه سرزمین سرخ فام اروند، بر پیمان خود بر تلاش برای آبادسازی این سرزمین و احیای شکوه و عظمت تاریخی آن تاکید کرده و بر حمایت و تقدیر از جان برکفان مدافع این سرزمین اعم از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش افتخار آفرین جمهوری اسلامی و بسیجیان دلاور و عشایر غیور، استوار خواهم بود.

بار دیگر هفته دفاع مقدس را که فرصت تازه ای برای توجه و گرامیداشت شهیدان بزرگ این سرزمین و خانواده گرانقدر آن عزیزان تاریخ ساز است، به مردم کشور و اروندنشینان سلحشور تبریک گفته و آن را گرامی می دارم.

اسمعیل زمانی
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند