کد خبر: 4761
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۳
گروه : ایران

پیام هاشمی رفسنجانی: سازمان ملل بیدار شود

پیام هاشمی رفسنجانی: سازمان ملل بیدار شود


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در پیامی به تجمع گروه‌ها و نهادها در مقابل ساختمان سازمان ملل، سکوت مجامع بین‌المللی در مقابل جنایات اسرائیل در غزه را شگفت‌انگیز و عکس‌العمل‌های مردم به این جنایات را برخاسته از احساسات پاک انسانی خواند.
به گزارش   مهر، متن پیام آیت الله هاشمی رفسنجانی به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
از روزی که غربی‌ها با هدف دور کردن صهیونیست‌های زیاده خواه از زندگی خویش، آتش وجود این جماعت افراطی را در دامن منطقه انداختند، بیش از نیم قرن می‌گذرد و در همه‌ این دوره‌ها، جنایت، ویژگی اصلی آنها و سکوت و حتی گاهی حمایت از جنایتکاران، عادت مجامع بین‌المللی بوده است.
تازه ترین جنایت آنان آتش باران غزه و کشتن مردم مظلوم، مخصوصاً زنان و کودکان است که باز هم مدعیان حقوق بشری سکوت کرده‌اند و شگفتا که بعضی از قدرت‌های جهانی، این جنایت‌ها را دفاع صهیونیست‌ها می‌دانند و بر آن تأکید می‌کنند.
تجمع خودجوش و اعتراض آمیز شما گروه‌های مردم نهاد، دانشگاهیان، هنرمندان، ورزشکاران و همکاران گروه‌های امدادی در هلال احمر و سازمان بهزیستی، برخاسته از احساسات پاک انسانی است که وقتی مظلومی را می‌بینید، به فرموده قرآن و اسلام برای حمایت از آن می‌ایستید.
با تشکر از ابتکار عمل شما، امیدوارم مجامع بین‌المللی، مخصوصاً در سازمان ملل بیدار شوند و جلوی این همه ناحقی‌ها را بگیرند.