پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات ۱۵ دی ماه برگزار می شود

0
۷۱۷ بازدید

کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، پنجمین همایش تخصصی راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات را ۱۵ دی ماه جاری برگزار می‌کند.

گروه توسعه

کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، پنجمین همایش تخصصی راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات را ۱۵ دی ماه جاری برگزار می‌کند.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، علی آذرکار، مسئول کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان با اعلام این خبر گفت: پس از برگزاری چهار دوره مداوم همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات طی چهار سال گذشته، پنجمین دوره این همایش،  روز چهارشنبه ۱۵ دی ماه ۱۳۹۵ در سالن همایش  کتابخانه ملی ایران برگزار خواهد شد.

آذرکار با اشاره به اینکه پس از برگزاری چهارمین دوره همایش دردی ماه ۹۴، فعالیت‌های مربوط به برگزاری پنجمین دوره با شکل‌‌گیری کمیته راهبردی و تشکیل کمیته اجرایی در دبیرخانه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران آغازشد، گفت: در این دوره از همایش، مبحث کنترل‏های داخلی و مدیریت ریسک به عنوان موضوع پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات انتخاب شده است.

مسئول کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران با اشاره به محورهای برگزاری این همایش ادامه داد: در این دوره محورهایی چون اصول و مفاهیم کنترل‏های داخلی و مدیریت ریسک، پایش و ارزیابی ریسک فناوری اطلاعات، چالش‏ها و رهنمودهای ساختاری و فرآیندی در زمینه استقرار نظام کنترل‏های داخلی، معرفی چارچوب‌ها، به‏روش‏ها و استانداردهای مرتبط با کنترل‏های داخلی و همچنین نقش فناوری اطلاعات به عنوان یک توانمندساز در استقرار نظام کنترل داخلی مورد بحث و بررسی قرارمی‌گیرد.

آذرکار گفت: تلاش می‌کنیم دراین همچون دوره‌های گذشته، الگوهای بین‏المللی و تجارب سایر کشورها در زمینه استقرار نظام کنترل‏های داخلی، چالش‌ها، الزامات و عوامل کلیدی موفقیت در استقرار نظام کنترل‏های داخلی و همچنین تجارب موفق و آسیب‌شناسی تجارب ناموفقِ استقرار این نظام‌ها را مطرح‌کرده و به آن بپردازیم.

او ضمن تاکید بر شناسایی چالش های راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات در کشور طی این همایش افزود: در پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات ، تلاش می‌کنیم همچون دوره های گذشته  چالش‌ها، الزامات و عوامل کلیدی موفقیت در استقرار نظام کنترل‏های داخلی و همچنین موضوع قوانین و مقررات تهدیدکننده و تقویت‌کننده استقرار این نظام های مدیریتی را تشریح کنیم.

آذرکار در خصوص وب سایت این همایش گفت: اطلاعات مربوط به سوابق همایش طی چهارسال گذشته، در وبگاه آن به نشانی www.itcg.ir قابل دسترسی است علاقمندان برای ثبت نام در این همایش می توانند به وب سایت آن مراجعه کنند.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=46765