کد خبر: 191438
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۱

پشتیبانی وزارت جهاد از بخش خصوصی در توسعه صادرات محصولات آبزی

پشتیبانی وزارت جهاد از بخش خصوصی در توسعه صادرات محصولات آبزی

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی در جلسه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ قرارگاه دیپلماسی غذایی وزارت جهاد کشاورزی بر اهمیت تولید و صادرات محصولات آبزی و رفع موانع پیش روی این بخش تاکید کرد و گفت: ایران به دلیل وسعت زیاد نوار ساحلی، منابع آبی داخلی و خارجی و گونه‌های متنوع دریایی، از جمله مستعد‌ترین کشورهای جهان در حوزه آبزی‌پروری است.

وی افزود: مصرف آب شیرین کمتر، بهره‌وری بالای آبزیان در مقایسه با سایر گونه‌های پروتئینی (گوشت گاو، گوسفند و مرغ) و بازار روبه‌ رشد داخلی و خارجی از جمله مهمترین دلایل توجه به توسعه آبزی‌پروری است.

این مسوول با بیان این که این وزارتخانه پشتیبان بخش خصوصی در توسعه صادرات محصولات آبزی است، گفت: برخی قوانین و آئین‌نامه‌های صادراتی محصولات آبزی نیاز به تغییر و بازنگری دارد که امیدواریم در کارگروه مشترک وزارت جهاد کشاورزی، گمرک و سازمان توسعه تجارت به زودی مرتفع شوند.

ساداتی‌نژاد در پایان گفت: باید از ظرفیت تشکل‌های بازرگانی بخش خصوصی از جمله اتاق تعاون، اصناف و ... در زمینه توسعه صادرات محصولات آبزی استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.