کد خبر: 4983
تاریخ انتشار: ۰۷ شهریور ۱۳۹۳
گروه : ایران

پزشکیان: ثبات مملکت در گرو پایبندی به قانون است

پزشکیان: ثبات مملکت در گرو پایبندی به قانون است

 يک نماينده اصلاح‌طلب مجلس معتقد است راه ثبات يک مملکت و کنار هم قرار دادن سلايق جناح‌ها و گروه‌هاي مختلف، پايبندي به قانون است.


مسعود پزشکيان در گفت‌وگو با  ايسنا ، درباره ضرورت پرهيز از حاشيه‌سازي‌ها در درون قوا، گفت: يکي از اين قوا مجلس است که فعلا پرهيز نکرده است.
وي افزود: اگر ما ادعا داريم ولايتمدار هستيم بايد پرهيز مي‌کرديم، در حالي که اين کار را نکردند و عده‌اي هم به آن دامن زدند.
اين نماينده اصلاح طلب مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: دولت در چارچوب قانون بايد عمل کند و هرجايي که خلاف قانون عمل کرد مي‌توان آن را محاکمه کرد اما جايي که هنوز دولت کاري نکرده مي‌گويند چون فلان شخص را بر سر کار آورده‌اي مي خواهي فلان کار را انجام دهي پس محکوم هستي در حالي که هنوز هيچ کسي کاري انجام نداده آن را محکوم نمي‌کنند.
وي افزود: ولي ما قبل از اين‌که اتفاقي بيفتد چون علم غيب داريم مي‌گوييم قرار است اين کار را انجام دهند. بنابراين به عنوان مثال مقوله‌اي با عنوان استيضاح بايد انجام شود.
پزشکيان در ادامه درباره رعايت حفظ شأن و منزلت از طرف قوا نيز گفت: حفظ شأن به اين معنا است که ما همه در چارچوب قانون و پايبندي به آن عمل کنيم. اگر به قانون پايبند باشيم هر کسي جاي خودش حفظ مي‌شود. اما اگر قرار است هر جايي به نفع بود قبول کرده و هر جايي که به نفع نبود زير سوال برده يا ناديده گرفت، شأن خود را پايين مي‌آوريم.
نماينده مردم تبريز در مجلس خاطرنشان کرد: به نظر مي‌رسد آن چيزي که ثبات يک مملکت را مي‌تواند ايجاد کند و تمام سلايق را از هر جناح، دسته و گروهي کنار هم قرار دهد پايبندي به قانون است زيرا ممکن است هر شخصي تفکر و انديشه‌اي مختص به خود داشته باشد اما وقتي پايبندي به قانون دارد در چارچوب آن عمل مي‌کند.
وي در پايان اظهار کرد: اين‌که هر کس هر سليقه‌اي داشته باشد و به وي بگويند اين کار را انجام نده اين در حقيقت عدول از قانون است، در حالي که به کسي ارتباطي ندارد که هر کس چه سليقه‌اي دارد. بنابراين هر جا خلاف قانون عمل شد بايد با آن برخورد کرد