پرداخت یارانه تولید به صورت سود تسهیلات

0
۳۱۰ بازدید

در ماه‌ گذشته خبری مبنی بر “پرداخت پنج درصد از سود بازپرداخت تسهیلات بانکی واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل توسط وزارت صنعت” اعلام شد اما چگونگی و زمان آن مشخص نشده بود که معاون وزیر صنعت در این باره توضیح داد و اعلام کرد اگر امسال مبلغی بابت پرداخت یارانه به تولید پرداخت شود، تحت عنوان یارانه بازپرداخت تسهیلات بانکی در اختیار واحدهای تولیدی قرار می‌گیرد

اواسط ماه گذشته، علی صالحی‌نیا – معاون وزیر صنعت – با اشاره به این موضوع گفت: چنانچه سود سپرده کاهش یابد و سرمایه در گردش به بانک‌ها انتقال یابد زمینه گردش مالی را فراهم خواهد کرد، ضمن آنکه دست بانک‌ها نیز در ارائه تسهیلات بازتر می‌شود.

اعلام این موضوع توسط یک مقام رسمی وزارت صنعت، بارقه‌های امید را در دل صنعتگران روشن کرد تا بتوانند با استفاده از تسهیلات ارزان، بخش‌هایی از واحدهای خود را که به تعطیلی کشیده شده است، دوباره بازسازی کنند.

در این زمینه حسین ابویی مهریزی – معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت – در گفت‌وگو با ایسنا توضیحاتی ارائه کرد و درباره چگونگی پرداخت این مبلغ گفت: قرار شده است هر مبلغی که بابت پرداخت یارانه به بخش تولید در سال جاری پرداخت شود، تحت عنوان یارانه بازپرداخت تسهیلات بانکی در اختیار واحدهای تولیدی قرار گیرد.

ابویی با بیان اینکه دستورالعمل اجرایی این موضوع در حال تهیه و تدوین است، اظهار کرد: به این ترتیب به هر مقداری که یارانه به بخش تولید پرداخت شود، تا ۲۰ برابر آن می‌توان از این طریق تسهیلات داد، چراکه هر مقداری که تسهیلات داده شود، ما باید سالانه پنج درصد از سود این تسهیلات را بدهیم.

وی افزود: البته پرداخت این سود به صورت سالانه انجام می‌شود، یعنی با توجه به اینکه این موضوع در سال ۱۳۹۴ تصویب شده است، به صورت سود تسهیلات پرداخت می‌شود و در صورتی که سال آینده نیز تصویب شود، بازهم پرداخت خواهد شد.

معاون وزیر صنعت درباره اینکه بالاخره قرار است یارانه به خود وزارت صنعت داده شود یا از طریق سیستم بانکی به صورت سود تسهیلات در اختیار واحدهای تولیدی قرار گیرد، اظهار کرد: به هر حال هر پولی که در بودجه مصوب شود برای آن مباشری در نظر گرفته می‌شود که این موضوع با توافق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13080