کد خبر: 113318
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۹

پرداخت تسهیلات به بخش صنعت و معدن ۹۳ درصد افزایش یافت

پرداخت تسهیلات به بخش صنعت و معدن ۹۳ درصد افزایش یافت

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایسنا، بر اساس این آمار در چهار ماهه اول امسال ۳۱.۸ درصد از کل تسهیلات پرداختی از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری، معادل ۱۱۶ هزار و ۴۱۰ میلیارد تومان به بخش صنعت و معدن پرداخت شده که نسبت به پرداخت حدود ۶۰ هزار و ۲۵۵ میلیارد تومان در مدت مشابه سال گذشته ۹۳.۲ درصد افزایش یافته است.

البته در این مدت بخش خدمات با اختصاص ۳۷.۴ درصد از کل این تسهیلات به خود، بیشترین تسهیلات بانکی را دریافت کرده است؛ به‌طوری‌که بخش خدمات در چهار ماهه اول امسال ۱۳۷ هزار و ۹۰ میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری دریافت کرده که نسبت به مبلغ ۸۸ هزار و ۷۵۵ میلیارد تومان در مدت مشابه سال قبل ۵۴.۵ درصد افزایش داشته است.

افزایش ۹۰ درصدی تسهیلات پرداختی به بخش بازرگانی بخش بازرگانی نیز با اختصاص ۲۰.۲ درصد از کل این تسهیلات به خود، در رتبه سوم قرار دارد؛ به‌طوری‌که بخش بازرگانی در چهار ماهه اول امسال ۷۴ هزار و ۶۴ میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری دریافت کرده که نسبت به مبلغ ۳۸ هزار و ۹۳۹ میلیارد تومان در مدت مشابه سال قبل ۹۰.۲ درصد افزایش داشته است.

در این میان بخش مسکن و کشاورزی با تخصیص ۷.۳ و شش درصد از کل تسهیلات پرداختی از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری به خود، کمترین تسهیلات را در این مدت دریافت کردند. البته تسهیلات پرداختی به این دو بخش به ترتیب ۴۸.۷ و ۷۳.۳ درصد نسبت به پنج ماهه اول سال گذشته افزایش داشته و به ۲۶ هزار و ۶۹۷ میلیارد و ۲۱ هزار و ۸۹۳ میلیارد تومان رسیده است.