پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی ها تا پایان سال

0
۳۳۲ بازدید

رییس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه پول کاغذی منبع آلودگی است گفت: بهتر است تا پایان سال شهرداری به وعده خود مبنی بر پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی ها جامه عمل بپوشاند.

به گزارش مهر، معصومه آباد رییس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورا در یکصد و نوزدهمین جلسه با اشاره به مجهز نشدن تاکسی ها به سامانه پرداخت کرایه الکترونیک با اعلام این مطلب گفت: طبق تبصره چهار مصوبه بلیت الکترونیک، شهرداری موظف بوده امکانات لازم برای پرداخت الکترونیکی کرایه خطوط تاکسیرانی را برای شهروندان فراهم کند تا از سال ۹۳ تاکسی های شهر تهران مجهز به این سامانه باشد.

وی افزود: سالانه ۱۲ میلیارد تومان در کشور صرف چاپ اسکناس می شود که در این میان ۷ هزار میلیارد قطعه اسکناس از سیستم پولی کشور خارج می شود.

رئیس کمیته ایمنی شورای شهر تهران تصریح کرد: در فرایند گردش اسکناس در دستان مردم ۳ هزار نوع میکرارگانیزم شناسایی شده  که تا ۷ روز بر روی آن باقی خواهد ماند.

 آباد تصریح کرد: از اینرو ضرورت دارد تا پایان سال پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی ها محقق شود.

وی همچنین گفت: منازعاتی که در تاکسی ها به واسطه پول خرد انجام می شود و حتی به کشته شدن فردی در اسلامشهر انجامید از عمده دلایل مصوبه مذکور بود و می طلبد شهرداری به تحقق وعده خود سرعت ببخشد

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=8417