کد خبر: 110085
تاریخ انتشار: ۰۵ شهریور ۱۳۹۹

پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم از امروز آغاز شد

پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم از امروز آغاز شد

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، علیرضا صالح گفت: پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم که شامل باقی مانده سهام دولت در پالایشگاههای تهران، بندر عباس، اصفهان و تبریز است، از فردا(5 شهریور) با تخفیف 20 درصدی آغاز خواهد شد.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: بر این اساس از بامداد چهارشنبه کلیه آحاد مردم بدون هیچ محدودیت سنی میتوانند واحدهای این صندوق را از طریق درگاه بانکی به صورت غیرحضوری و کارگزاریهای به صورت حضوری خرید کنند. وی اضافه کرد: شهروندان برای خرید واحدهای این صندوق تنها نیاز به کد ملی دارند و افرادی که کد معاملاتی دارند نیز از طریق کارگزاریها می توانند اقدام به خرید واحدهای صندوق پالایشی یکم کنند.

صالح ادامه داد: مدت زمان پذیره نویسی واحدهای صندوق پالایشی یکم که با نماد پالایش انجام می شود به مدت دو هفته یعنی تا پایان 19 شهریور خواهد بود و بر این اساس زمان مناسب و کافی برای پذیره نویسی این واحدها در نظر گرفته شده است. وی گفت: سقف خرید این واحدها 5 میلیون تومان است و افرادی که قبلا واحدهای دارا یکم را به میزان 2 میلیون تومان خرید کرده اند، برای این واحدها می توانند تا سقف 3 میلیون تومان خرید انجام دهند.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی با اشاره به این که برای این واحدها تحفیف 20 درصدی در نظر گرفته شده است، افزود: مبنای قیمت سهام موجود در این صندوق قیمت پایانی سهام این 4 پالایشگاه در پایان معاملات سه شنبه با درنظر گرفتن تخفیف 20 درصدی است. لازم به ذکر است پیش از این وزیر امور اقتصادی و دارایی وعده داده بود پذیره نویسی واحدهای صندوق پالایش یکم از اولین چهارشنبه شهریور ماه انجام خواهد شد.