جمعه 11 اسفند، 1402

کدخبر: 10567 15:37 1393/12/04
«پدربزرگ طهرون» همچنان می‌خواند

«پدربزرگ طهرون» همچنان می‌خواند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
«پدربزرگ طهرون» همچنان می‌خواند

«پدربزرگ طهرون» همچنان می‌خواند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

مجموعه‌های صوتی باقی‌مانده از زنده‌یاد مرتضی احمدی هر سال، همزمان با سالروز تولد این هنرمند منتشر خواهد شد.

مدیر مرکز موسیقی «بتهوون» که ۱۰۷ قطعه از آثار مرتضی احمدی را ثبت و ضبط کرده است‌، در گفت‌وگو با خبرنگار بخش موسیقی ایسنا‌، اظهار کرد: با وجود این‌که تلاش زیادی داشتیم تا آلبوم «صدای طهرون ۳» را در سال ۹۳ منتشر کنیم، ولی متأسفانه این اتفاق نیفتاد.
بابک چمن‌آرا گفت: دو آلبوم قبلی این هنرمند در سال‌های ۸۹ و ۹۱ و همزمان با سالروز تولدش رونمایی و منتشر شدند. هدف ما امسال این بود که «صدای طهرون ۳» آبان‌ماه به بازار بیاید که با ایام سوگواری محرم و صفر همزمان شد. تاریخ بعدی ما برای انتشار اثر، شب یلدا بود که متأسفانه در این شب، مرتضی احمدی از میان ما رفت.
مدیر انتشارات «آوا خورشید» اظهار کرد: از آنجا که عادت ندارم، پس از فوت هنرمندی، اثری را از او منتشر کنم، به‌عنوان ناشر اثر و همراه خانواده این هنرمند تصمیم گرفتیم حالا که از انتشار آلبوم سوم عقب افتادیم و این اثر تا کنون هر سال در تولد مرتضی احمدی منتشر شده است‌، سال آینده در تولد او، اثر را منتشر کنیم.
چمن‌آرا در بخش دیگری از صحبت‌هایش یادآوری کرد: تا کنون ۱۰۷ قطعه از مرتضی احمدی ضبط شده که ۲۵ اثر آن در قالب دو آلبوم منتشر شده و ۴۰ قطعه نیز مجوز شعر گرفته است. ما این توانایی را داریم که سه آلبوم «صدای طهرون» دیگر را به مدت سه سال منتشر کنیم که البته این موضوع منوط به تأیید مجوز توسط دفتر موسیقی است.
او در پایان افزود: مرتضی احمدی دوست داشت همه خوشحال باشند و حتی وقتی خودش خوشحال نبود، برای شادی دیگران تلاش می‌کرد. من هم امیدوارم بتوانیم هر سال مردم را با انتشار این آلبوم‌ها خوشحال کنیم و باعث شویم صدای «پدربزرگ طهرون» جاودانه شود.
مجموعه‌ی ضربی‌خوانی‌های مرتضی احمدی که در سال ۸۸ ضبط شد، سال ۸۹ با عنوان «صدای طهرون (توپخونه)» و سال ۹۱ با عنوان «صدای طهرون (شمس‌العماره)» در سالگرد تولدش به انتشار رسید. این مجموعه، بعضی قطعات موسیقی تهرانی را که در حال فراموشی است، دربرمی‌گیرد.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |