کد خبر: 127692
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۹

پاسخ به همه شایعات با ایجاد اشتغال برای ۱۱۰۰ نفر / ثبت عنوان دهمین تولیدکننده بزرگ شیرینی و شکلات جهان به نام ایران

پاسخ به همه شایعات با ایجاد اشتغال برای ۱۱۰۰ نفر / ثبت عنوان دهمین تولیدکننده بزرگ شیرینی و شکلات جهان به نام ایران

در سخت ترین شرایط تحریم، در روزهایی شیوع ویروس کرونا بهانه خوبی است برای شانه خالی کردن در برابر مسؤلیت ها، بازهم افتخاری دیگر به نام ایران ثبت شد و یک از برندهای ایرانی توانست جایگاه دهمین تولیدکنندئه بزرگ شیرینی و شکلات جهان و رتبه نخست خاورمیانه را به نام خود ثبت کند.

به گزارش خبرنگار جهان اقتصاد، در ماه های اخیر نام ی مجموعه صنعتی شیرین عسل، سوژه داغ رسانه ها بود و آنها که از اقتصاد سررشته ای دارند، ابطال واگذاری کشت و صنعت مغان را آسیبی بزرگ برای صنعت کشور و برگی سیاه در تاریخ اقتصاد کشور نامیدند و رسانه های هوچی گر نیز با استناد به برخی اسنتاد بی پایه و اساس فریاد وامصیبتا سر دادند که دید چه شد، بیت المال را به یغما بردند.

از ماجرای مغان و حواشی آن بگذریم که زمان بهترین داور و دستگاه قضا مجری عدالت است و از بعد از مغان بخوانیم چه شد.

در حالیکه در ماجرای مغان همه حجمه ها علیه مالکان و مدیران مجموعه شیرین عسل بود و با بداخلاقی هایی که شکل گرفت بسیاری در انتظار نزولی شدن پیکان عملکرد این شرکت بودند، اما اتفاقی دیگر رقم خورد تا ثابت شود، آنچه مدیران این مجموعه اعتقاد می دانند و دیگران ادعا می خوانند واقعیت عشق به تولید است، حال هرچه بنویسند وهر آنچه بخوانند.

روز شنبه در حضور علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت، خط تولید جدید شرکت شیرین عسل تاسیس شد و با راه افتادن این خط تولید آمارهای صنعت غذایی کشور به میزان قابل توجهی تغییر کرد و البته این تغییر تنها محدود به آمارهای داخلی نبود و در منطقه و جهان نیز تغییراتی را رقم زد، چنانکه نام گروه صنعتی شیرین عسل به عنوان بزرگترین تولیدکننده شیرینی و شکلات خاورمیانه و دهمین تولیدکننده بزرگ جهان ثبت شد.

این گروه صنعتی ثابت کرد همه آنچه درباره این مجموعه گفته می شد یا اشتباه سهوی بوده یا غرض ورزی عمدی و در شرایط سخت تحریم و شیوع ویروس کرونا، از معدود بنگاه های بزرگ صنعتی است که در این شرایط ویژه، در مسیر تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوصی رونق و جهش تولید و ایجاد اشتغال حرکت کرده است.

شرکت صنایع غذایی شیرین عسل با افتتاح خط جدید خود با سه هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید تبدیل به بزرگ ترین تولید کننده شیرینی و شکلات در خاورمیانه و دهمین تولید کننده بزرگ این محصولات در جهان شد.

بنابراین گزارش، شرکت صنایع غذایی شیرین عسل با افتتاح خط تولید جدید خود در آذربایجان شرقی با ظرفیت تولید یک میلیون تن و ۲۸ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری به بزرگ ترین تولید کننده شیرینی و شکلات در خاورمیانه و دهمین تولید کننده بزرگ این محصولات در جهان تبدیل شد.

بنابراین گزارش رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح این خط تولید در شهرک صنعتی کارآفرینان آذربایجان خاور در شهرستان شبستر  استان آذربایجان شرقی حضور یافت و فاز دو تولیدات شرین عسل به دست او افتتاح شد.

وی در حاشیه افتتاح خط تولید جدید مجموعه شیرین عسل، از صادرات ۵ میلیارد دلاری صنایع غذایی در کشور خبر داد.

رزم ‌حسینی افزود: ظرفیت و پتانسیل برای صادرات صنایع غذایی تا ۱۰ میلیارد دلار نیز امکان پذیر می باشد که این مهم به برکت مجاهدان اقتصادی امکان پذیر است.

وی در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در تکریم کارآفرینان، بیان کرد: مقام معظم رهبری از کارآفرینان و تولیدکنندگان به عنوان مجاهدان اقتصادی نام برده اند و فرهنگ دینی ما نیز بر موضوع کارآفرینی و اشتغال زایی تاکید دارند.

وزیر صمت اضافه کرد: اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم، کسانی که باعث ایجاد شغل و کارآفرینی می‌شوند شخصیت‌های بزرگی محسوب می‌شوند که نظام و انقلاب آنها را ارج می نهد.

رزم حسینی در ادامه با بیان اینکه قدرشناسی از کسانی که بانی خیر( برکت) شوند، باید فرهنگ سازی شود، گفت: جهانی شدن قالی تبریز به همت کارآفرینان بوده است و برند شیرین عسل به عنوان یکی از برندهای برتر صنایع غذایی کشور، در کنار دیگر برندها به همین شیوه در جهان صادر کننده نمونه شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه شغل و کارآفرینی باید به وسیله بخش خصوصی ایجاد شود، تصریح کرد: کشور را باید با شرکت‌های بزرگ، نامور و توانمند آن بسازیم و در گام دوم انقلاب به دنبال اقتصادی قوی برای خانوار شهری و روستایی توسط همین شرکت ها هستیم.

وزیر صمت همچنین ابراز امیدواری کرد که شیرین عسل، همچنان که نهال خود را جهانی می‌کند، در مناطق محروم در حوزه مسئولیت های اجتماعی به ایجاد شغل بپردازد.

رزم حسینی در ادامه این مراسم ضمن افتتاح خطوط تولید جدید مجموعه غذایی شیرین عسل از بخش‌های مختلف این مجموعه بازدید به عمل آورد.

همچنین یونس ژائله مدیرعامل گروه صنایع غذایی شیرین عسل در حاشیه این مراسم گفت: ما فعل توانستن را معنی کردیم و با تک تک اعضای مجموعه، این راه را ادامه خواهیم داد، تا نفسی می آید برای نظام و انقلاب و کشور عزیزمان ایران از پای نمی افتیم.

مدیرعامل گروه صنایع غذایی شیرین عسل خاطرنشان کرد: افتخارمان این است که با تمام وجود در جبهه اقتصادی و تولید ملی توانسته ایم گامی برداریم و خواهیم برداشت و این اشتغالزایی ها همچنان نوید روزهای خوب و شکوفایی هرچه بیشتر  اقتصاد استان آذربایجان شرقی را می دهد.

این گزارش می افزاید؛ همزمان با سالگرد شهادت سردار دلها شهید قاسم سلیمانی و در راستای عمل به شعار جهش تولید؛ آیین افتتاح خطوط تولید گروه صنایع غذایی شیرین عسل با سرمایه ای بالغ بر ۲۸ هزار میلیارد ریال و با اشتغالزایی ۱۱۰۰ نفر در شهرستان شبستر برگزار شد.

طرح های توسعه گروه صنایع غذایی شیرین عسل شامل خطوط تولید دراژه شکلاتی، تافی، کیک و شیر، آبمیوه تتراپک و ورق پلاستیکی و ترمو فرمینگ و همچنین خط تولید ظروف پلاستیکی بوده است.

خطوط تولید جدید شیرین عسل  ظرفیت تولید ۲۸۰۰ تن شکلات و دراژه، ۵۰۰۰تن انواع کیک، ۵۲ هزار تن ظروف پلاستیکی و پری فرم، ۳۰ هزار تن تافی و فوندانت، ۱۵ هزار تن آبمیوه تتراپک و یکهزار تن بستنی را دارد.