پاسخ اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای به گزارش جهان اقتصاد / اتاق اصناف ایران به عنوان عالی ترین مرجع از منافع اصناف دفاع کند

0
۲۴۶ بازدید

یکشنبه گذشته گزارشی منتشر شد در خصوص بازرسی انجام گرفته از اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای با عنوان “صنف فروشگاه های زنجیره‌ای در انتظار انتشار گزارش سلامت یا تخلف اتحادیه” که پیرو این گزارش، اتحادیه مذکور در خصوص موضوعات مطرح شده، جوابیه ای ارسال کرده است.

یکشنبه گذشته گزارشی منتشر شد در خصوص بازرسی انجام گرفته از اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای با عنوان “صنف فروشگاه های زنجیره‌ای در انتظار انتشار گزارش سلامت یا تخلف اتحادیه” که پیرو این گزارش، اتحادیه مذکور در خصوص موضوعات مطرح شده، جوابیه ای ارسال کرده است.

در پی درج گزارشی تحت عنوان “چالش در اتحادیه زنجیره‌ای ها تداوم دارد / صنف فروشگاه های زنجیره‌ای در انتظار انتشار گزارش سلامت یا تخلف اتحادیه” در شماره ۷۴۵۶ روز یکشنبه مورخ ۰۹/۰۹/۱۳۹۹ ” آن روزنامه و همچنین سایت خبری مربوطه، موارد زیر جهت تنویر افکار عمومی ارسال می‌گردد.

۱-     از ارباب جراید و رسانه‌ها انتظار می‌رود ضمن پایبندی به اخلاق حرفه‌ای و رسانه‌ای، با اطلاعات نادرست افکار عمومی را نسبت به نهادهای خدمتگزار عمومی و از جمله فروشگاه‌های زنجیره‌ای که همواره خدمت به اقشار مختلف جامعه را سرلوحه کار خود قرار داده¬اند، مخدوش نکنند و در تهیه و نشر اخبار رعایت انصاف را در نظر داشته باشند.

۲-     نام این اتحادیه ” اتحادیه کشوری صنف فروشگاه های بزرگ زنجیره‌ای” است نه ” اتحادیه زنجیره‌ای ها” و استفاده از الفاظ اینچنینی یا بیانگر ناآگاهی نگارنده و یا اقدامی مغرضانه جهت خدشه دار نمودن نام این اتحادیه است.

۳- گزارش ذکر شده قبلا نیز با موضوعی مشابه در جریان دومین دوره انتخابات این اتحادیه در آن روزنامه به چاپ رسیده که جوابیه آن به صورت کامل از سوی این اتحادیه بیان شده است. بنابراین مطلب فوق موضوع جدیدی نیست در همین رابطه خاطر نشان می سازیم حضور پرشور اعضای محترم و کسب رای اعتماد برای دومین بار به اعضای هیات مدیره این اتحادیه مهر بطلانی  بر ادعاهای مطرح شده است. ضمن اینکه فضای رقابتی به خودی خود نه تنها مذموم نبوده بلکه حاکی از سلامت فضای حاکم و تمایل اعضا جهت مشارکت حداکثری در پیشبرد اهداف توسعه ای این اتحادیه است. از این رو به دلیل اینکه اعضای تحت پوشش این اتحادیه اغلب چهره های شاخص در حوزه کسب و کار و از صاحب نظران عرصه اقتصاد کشور هستند بدیهی و طبیعی است که این رقابت رنگ و بوی جدی تری بخود بگیرد که خود زمینه ساز رشد و توسعه پایدار اقتصادی خواهد بود.

۴- اشاره آن روزنامه به بازرسی نهادهای نظارتی از این اتحادیه موضوع جدیدی نیست  و نهادهای بالادستی همچون اتاق اصناف ایران در عمل به مسئولیت ذاتی همواره نسبت به بازرسی از مجموعه های تابعه اقدام می کند و موضوعات مختلف را مورد بررسی قرار می دهد و این اتحادیه در راستای شفافیت در عملکرد در همراهی با نهادهای بالادستی همواره عمل کرده است. حال جای بسی تعجب که این انجام وظیفه ذاتی چرا دستمایه گزارش بی محتوایی این چنینی شده و تلاش شده است تا اتحادیه را متهم و با این کار اعضای هیأت مدیره را تخریب نماید بدیهی است این عمل مصداق بارز افترا بوده و از لحاظ قانونی قابل پیگیری است.

۵- نگارنده به بهانه تخریب فروشگاه های زنجیره ای در بخشی از این گزارش سایر اتحادیه ها را نیز به فساد و تخلف محکوم نموده و زیر سوال برده است در حالیکه باتوجه به شرایط کنونی اصناف و اتحادیه های که شدیداً در شرایط بغرنج اقتصادی در کنار بسیاری از صنوف دیگر علی رغم مشکلات فراوان و به ویژه همه‌گیری  بیماری کرونا در حال خدمت رسانی به هموطنان هستند، اقدام بسیار ناشایستی بوده و  انتظار می رود اتاق اصناف ایران به عنوان نهاد ناظر و عالی ترین مرجعی که ساماندهی امور صنفی را بر عهده دارد از منافع اصناف دفاع نماید.

۶-به‌عنوان سخن پایانی خاطرنشان می‌شود اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای که تمامی تلاش خود را برای ایجاد آرمش در بازار در تمامی مقاطع خصوصا ایام بحرانی مثل بیماری کرونا و … و توزیع کالاهای تنظیم بازاری از قبیل شکر، روغن، تخم مرغ و کالاهای از این نوع و همچنین بهبود فضای کسب و کار اعضای خود در کنار و همراهی با دولت در اجرای سیاست های هماهنگ بکار بسته است فارغ از اینگونه فعالیت های تخریبی همچون گذشته امر خدمت رسانی به مردم را با جدیت و قدرت تداوم خواهد بخشید.

خواهشمند است دستور فرمایید وفق قانون رسانه‌ها نسبت به درج پاسخ و توضیحات اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای دراین‌باره  در همان صفحه و با همان فونت و در سایت اینترنتی بدون کوچکترین کم و کاست اقدام نماید، ضمنا این اتحادیه حق پیگرد قانونی را برای خود محفوظ می داند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=122803

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید