یونسی: دولت جمهوری اسلامی برای تحقق شعار نفی خشونت و افراطی گری مصمم است

0
۲۰۹ بازدید

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های قومی مذهبی با بیان اینکه تصویب شعار نفی خشونت و افراطی گری و همچنین گفت و گوی تمدن ها در مجمع عمومی سازمان ملل نشان از تشنگی جهان برای صلح و آشتی دارد گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران برای تحقق شعارش در داخل، منطقه و جهان مصمم است.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین علی یونسی عصر یکشنبه در مراسم بزرگداشت مراسم روز جهانی صلح که در مرکز دائره المعارف اسلامی برگزار شد افزود: هیچ گاه مردم خواهان خشونت و جنگ نبوده اند بلکه جنگ افروزی به وسیله نخبگان، سیاستمداران و افراد خاص آغاز شده است.
وی درباره رسم به صدا درآمدن زنگ صلح اظهار داشت: شنیدن صدای زنگ صلح نشان می دهد که صلح مظلوم است و برای مظلومیت صلح و آشتی همین بس که باید از آن صحبت کنیم و زنگش را به صدا درآوریم.
دستیار ویژه رییس جمهور جنگ را یک استثنا در زندگی بشر دانست و گفت: هرگز صدای زنگ صلح به غرش توپ، تفنگ و سلاح کشتار جمعی و مخرب نمی رسد و صدای صلح همواره تحت تاثیر صداهای مخرب جنگ مظلوم مانده است.
یونسی با بیان اینکه پیام آسمانی به همه ادیان الهی، آشتی با انسان و خداوند است اضافه کرد: پیام همه ادیان الهی رابطه اخلاقی انسان ها بوده اما شاهدیم که دین ملعبه ای در دست جنگ افروزان و وسیله ای برای توجیه جنگ و خشونت شد همانگونه که علم و هنر در خدمت جنگ درآمد و آن را توجیه کرد.
وی اظهار داشت: در پشت هر جنگ ویرانگر کسانی آن را توجیه علمی و شرعی کرده اند و امروز هم در دنیا کم نیستند مکاتب و فلاسفه ای که بدترین جنایت ها را توجیه می کنند.
** خطر تقدیس جنگ و خشونت
دستیار ویژه رییس جمهور با بیان اینکه خطر آنجاست که جنگ تقدیس، خشونت مقدس و جنایت توجیه شود تصریح کرد: امروز شاهدیم به نام دین بدترین جنایت ها علیه بشریت صورت می گیرد؛ چه آنجا که به وسیله اسراییل یا مسلمانان جاهل و چه در گذشته، در جنگ های صلیبی و جهان گشایی های بنی امیه و بنی عباس باشد.
یونسی افزود: با کمال تاسف مدعیان دین پرونده های سنگینی در ارتکاب جنایت به نام دین و خدا دارند و امروز بشریت به این وسیله تهدید می شود.
وی پیام دین اسلام را سلام یعنی صلح معرفی کرد و گفت: اسلام به ما می آموزد که وارد جرگه صلح جویان شویم و از جنگ افروزی و خشونت که راه شیطان و شیطان پرستی است دوری کنیم.

دستیار ویژه رییس جمهوری پیام اصلی دین را صلح و آشتی دانست و تاکید کرد: امروز بشریت به قرائت رحمانی از دین احتیاج دارد چرا که همه انسان ها در معرض تهدید هستند.
وی به قسمتی از پیام بان کی مون دبیر کل سازمان ملل که مردم را به آشتی و صلح دعوت کرده بود اشاره و خاطرنشان کرد: مردم خواهان صلح هستند و باید زمینه های جنگ افروزی و خشونت از بین برود.
وی درباره اقلیت های کشور هم اظهار داشت: مردم ایران از هر قوم، قبیله، گرایش و مذهب هیچ گاه با هم مشکلی نداشته اند و در کمال آرامش و مهربانی در کنار هم زندگی می کنند.
دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی خاطر نشان کرد: در بسیاری از رسانه ها همه گرایش های قومی- مذهبی وجود دارد و تا جایی که دخالتی نشود بین مردم مطلقا مشکلی وجود ندارد.
یونسی مردم کشورمان را عاشق صلح توصیف کرد و ادامه داد: دخالت ها از سوی کسانی است که می خواهند بر مردم سلطه داشته باشند و آنها را مدیریت کنند. خداوند مردم را در فطرت صلح و مهربانی آفریده است و جنگ و خشونت برخلاف فطرت است. آنچه که اتفاق می افتد از سوی مدعیان حکومت بر مردمان است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=5379