یادداشت های یک مشاور(۱۱)‏ / مدیریت یکباره دهه شصت و بازنشستگی دست جمعی دهه نود!‏

0
۲۵۰ بازدید

غلام‌رضا رحیمی : چند باری است که آقای مهندس زنگنه به  لزوم جوانگرایی در مدیریت تاکید می‌کند. اولین باری که این بحث را از زبان ایشان شنیدم، در جمع بزرگی از مدیران  شرکت‌های خصوصی مهندسی کشور بود، در آنجا وقتی که با کلمات خیلی محترمانه‌ای لزوم واگذاری امور به مدیران جوان حرفه‌ای و نه آقازادگان و بازنشستگی بسیاری از مدیران خصوصی این صنعت را طرح نمود، سالن بزرگ برج میلاد از کف و دست جوانان حاضر در جمع منفجر شد. اما همان موقع استاد پیش‌کسوتی که در کنار من نشسته‌بود، گفت ما که مدیر دنیا  نیامدیم، این حرفها را می‌فهمیم، اما فکر نمی‌کنم این حرفها برای بسیاری از مدیران دولتی که از دانشگاه مدیر فارغ‌التحصیل شده و از سالهای ابتدایی دهه ۶۰ بر مسند مدیریت نشسته‌اند، جذاب باشد،

بعد هم اضافه کرد که آیا واقعاً علل مشکلات فعلی مهندسی کشور، سالمندی مدیران شرکت‌های خصوصی مهندسی است؟ طرح این بحث جلسات کوچک زیادی را بعد از سخنرانی وزیر در بیرون سالن موجب شد. اغلب مدیران شرکت مهندسی می‌گفتند که انتظار داشتند که لااقل به بحران رکود در این حرفه اشاره‌ای می‌شد. دیگری می‌گفت که فرض کنیم ما همگی در اقدامی ناگهانی بازنشسته شویم. آیا صنعت خدمات مهندسی از بحران رکود خارج می شود؟ بگذریم از اینکه آیا می‌شود با بدهی زیاد و نداشتن آینده کاری، شرکت‌ها را به نسل بعدی سپرد یا نه؟
این بحث و مجادلات آنقدر دامنه‌دار شد که ادامه مراسم با تأخیر روبرو شد. به همین دلیل شروع دوباره مراسم با همهمه زیاد حضار توأم بود و  یکی از مجریان که خود از مدیران قدیمی این صنعت است، به قصد ایجاد سکوت و همچنین همسویی با جمعیت، با طرح سؤالاتی مثل این که آیا مجموعه کارفرمایی کشور نیز چنین رویکردی در جوانگرایی دارند؟ و آیا مدیران کارفرمایی حاضرند با کسانی جز صاحبان کسب و کارهای بخش‌خصوصی مذاکره نمایند، موفق به ایجاد آرامش در نشست شد. نمی‌دانم با خودم بلند حرف می‌زدم یا با بغل دستی، که گفتم، این جمع که باهم نیامده که همزمان بازنشسته شوند، خیلی از آنها نگران سرنوشت شرکتی هستند که عمرشون را صرف اون کرده‌اند، و آماده‌اند با دیدن تصویری روشن برای اون، خانه‌نشین شده و به خاطره‌نویسی مشغول شوند. منظور چیه؟ تغییر دنده برای تنظیم حرکته و همه عوامل صنعت منجمله مدیران شرکت‌های خصوصی باید با تغییر گسترده مدیریتی برای پذیرش شرایط جدید آماده شوند و یا نه شاید چند سالی رکود، مدیران را غرغرو  و تنبل کرده، و بهتره کشور مدیران جدیدی را تجربه کند؟ خوب در آن‌صورت بی‌برنامه  و بدون انتقال تجربیات مدیریتی که  دوباره صنعت به سعی و خطا کشیده می‌شه، در پاسخ از پشت سرم شنیدم که دوستی گفت: مگر کسی هزینه اقدامات و تجربه‌اندوزی مدیران در کشور را اندازه‌گیری می‌کند؟

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=11673