وعده ۷ساله برای سنددار کردن ۷۰درصد زمین‌های کشاورزی

0
۳۱۲ بازدید

گروه تولید: رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: طرح سنددار کردن زمین های کشاورزی از سال ۹۴آغاز و در مدت هفت سال همه اراضی ملی سند دار می شوند

قباد افشار افزود: برآورد می شود ۳۰ تا ۳۵ درصد اراضی ملی سند مالکیت داشته باشند که تلاش می شود با رفع تداخل کاربری و صدور سند تا سال های آینده ، ۱۲ میلیون هکتار اراضی کشاورزی سند دار شوند .

افشار گفت: با انعقاد تفاهمنامه با منطقه آزاد قشم مقرر شد در مدت یک ماه در ۱۵۰ هزار هکتار از زمین های ملی و دولتی قشم طرح کاداستر اراضی اجرا بشود.این طرح با هدف توسعه کشاورزی ، تولید ، بهره برداری و استفاده بهینه از منابع آب و خاک اجرا می شود .

نقشه کاداستر نوعی نقشه برداری ثبتی است و ارزش حقوقی دارد و می توان بر اساس مرزهای آن سند مالکیت صادر کرد.

رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: با توسعه گشت های حفاظت از اراضی با همکاری جهاد کشاورزی و مناطق آزاد و جلوگیری از زمین خواری ها ، به دنبال جذب سرمایه گذاری با مالکیت دقیق و مطمئن در مناطق آزاد و ویژه هستیم.

افشار با اشاره به حفظ اراضی کشاورزی با همکاری ۲ هزار نفر از عوامل نظارتی در کشور افزود: امسال اراضی ۱۳۰ شهر کشور با گشت های حفظ کاربری پوشش داده شد که با همکاری مجلس در سال آینده پوشش گشت های حفاظت از اراضی به ۲۰۰ شهر می رسد.

وی با اشاره به افزایش ۷۵ درصدی بودجه سال ۹۴ ، برای کاداس و حفظ اراضی گفت: پیش بینی می شود در بودجه سال ۹۴ بیش از هزار میلیارد ریال اعتبار برای مدیریت بر زمین، حفظ کاربری و جلوگیری از خرد شدن و نظارت بر واگذاری زمین اختصاص یابد.

رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: در راستای جلوگیری از تغییر کاربری ها به دنبال مطالعه هماهنگ با راه و شهرسازی و سازمان گردشگری هستیم که مراکز تفریحی و ویلاسازی در مکان هایی که ارزش کشاورزی ندارند یا فاقد منابع آب هستند، ایجاد شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=8517