وعده های خارج از اختیارات قانونی داوطلبان در تبلیغات انتخابات ممنوع شد

0
۳۱۰ بازدید

مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه بررسی سیاست های کلی انتخابات، ممنوعیت هرگونه تخریب، تهدید، تطمیع،

فریب و وعده های خارج از اختیارات قانونی و هرگونه اقدام مغایر با امنیت ملی نظیر تفرقه قومی و مذهبی در تبلیغات انتخاباتی را تصویب کرد.
به گزارش اداره روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در جلسه امروز (شنبه) مجمع تشخیص مصلحت نظام، ادامه بررسی و تدوین سیاست های کلی انتخابات پیگیری شد و دو بند دیگر از این سیاست ها به تصویب رسید.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ابتدای این جلسه با ابراز تأسف عمیق از تبلیغات سوء برخی کشورهای غربی در مورد اسلام و تشدید القائات سوء اسلام هراسی در جهان گفت: اقدامات نابجای گروهک های تروریستی تکفیری در جهان که به اسم دروغین اسلام صورت می گیرد، محکوم است و نباید این اقدامات تروریستی که سابقه طولانی کشتار مسلمانان در منطقه را دارد، به پای اسلام نوشته شود.
آیت الله هاشمی رفسنجانی به سوابق ننگین و طولانی تروریسم دولتی توسط رژیم اشغالگر قدس علیه مسلمانان به ویژه مردم مظلوم غزه، لبنان و فلسطین اشاره کرد و گفت: جای تأسف است که برخی غربی ها، چشم بر جنایات صهیونیست ها علیه مسلمانان بسته و به جای محکومیت آنها و هشدار و صهیونیسم هراسی در دنیا، علیه مسلمانان که سالهاست خود قربانی گروهک های تروریستی تکفیری مورد حمایت آنان در منطقه به ویژه سوریه، عراق و افغانستان هستند، اقدام می کنند.

وی ابراز امیدواری کرد عقلا، اندیشمندان و بزرگان آزاده در غرب اجازه ندهند، اقدامات تروریستی مشتی گروهک های تکفیری که نام اسلام را بدنام کرده اند به پای دین رحمت و صلح، اسلام نوشته شود و مبارزه جدی و همه جانبه ای از سوی همه کشورها، اعم از مسلمان و غیرمسلمان علیه همه اشکال تروریسم در جهان صورت گیرد.
در ادامه جلسه، با توجه به سیاسی شدن نوسانات بهای نفت در جهان، ابراز امیدواری شد که سیاست های اقتصادی کشور به سمت و سویی برود که وابستگی بودجه کل کشور به درآمدهای نفتی به تدریج کاهش یافته و به طور کامل قطع گردد.
در جلسه دیروز این مجمع که علاوه بر سران سه قوه و اکثریت اعضا، وزرای اطلاعات و دادگستری، رؤسای کمیسیون های شوراها و امور داخلی کشور و امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان صداوسیما و معاون حقوقی رییس جمهور نیز حضور داشتند، پس از بحث و بررسی های مبسوط، موارد ذیل به عنوان بندهای دیگری از سیاست های کلی انتخابات به تصویب رسید:
– ممنوعیت هرگونه تخریب، تهدید، تطمیع، فریب و وعده های خارج از اختیارات قانونی و هرگونه اقدام مغایر با امنیت ملی نظیر تفرقه قومی و مذهبی در تبلیغات انتخاباتی.
– تعیین حدود هزینه های مجاز انتخاباتی، شفاف سازی منابع و هزینه های انتخاباتی داوطلبان و تشکّل های سیاسی و اعمال نظارت دقیق بر آن.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=9204