وعده تولید جدیدترین مدلهای پژو در ایران

0
۳۶۳ بازدید

واکنش پژو به توافق هسته‌ای:دوباره به ایران قطعه می فرستیم

گروه خودروسازی فرانسوی پژو سیتروئن در پی توافق هسته‌ای اعلام کرد این شرکت سرگرم مذاکرات پیشرفته با ایران خودرو درباره فعالیتهای خودروسازی در این کشور است و انتظار دارد پس از برداشته شدن تحریمها، پیشرفت سریعی داشته باشد.

ژان کریستوف کمار، مدیر امورمنطقه آفریقا و خاورمیانه پژو به رویترز گفت: توافق میان ایران و قدرتهای غربی راه را برای پیشرفت قابل توجه مذاکراتمان هموار خواهد کرد.

به گفته کمار، برخلاف شراکت کنونی که تحت آن ایران خودرو مدلهای قدیمی‌تر این خودروساز را مونتاژ می‌کند، تحت شراکت جدید با استفاده از جدیدترین معماری و موتورهای پژو، خودرو تولید خواهد کرد و دستاورد پروژه مذکور یک جهش نسلی خواهد بود.

پژو در سال ۲۰۱۲ تحت فشار سهامدار وقت خود جنرال موتورز عرضه کیت مدلهای ۲۰۶ و ۴۰۵ خود به ایران خودرو را متوقف کرد اما شریک ایرانی اش اندکی بعد تامین قطعات مورد نیازش را از طریق واسطه‌ها آغاز کرد و به نوعی سهم حدود ۳۰ درصدی پژو در این بازار حفظ شد.

کمار اعلام کرد که برداشته شدن قریب الوقوع تحریمهای مالی زنجیره تامین قطعات را مجددا خواهد گشود و به پژو امکان می‌دهد فروش معمولی این قطعات را ازسربگیرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14167