وعده تاسیس شرکت های دانشگاهی با هدف تجاری سازی فناوری

0
۳۹۴ بازدید

چهارمین کنفرانس بین المللی و هشتمین کنفرانس ملی مدیریت فناوری با حضور جمعی از مدیران عالی رتبه کشور و نیز میهمانان خارجی و با پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری صبح روز دوشنبه در جزیره کیش آغاز به کار کرد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پیام خود آورده است: شرکت های دانشگاهی توسط استادان دانشگاه ها به منظور تجاری سازی فناوری هایی که در دانشگاه ها به آن ها دستیابی پیدا می شود و طبق قانون برنامه چهارم مجاز شناخته شده اند، تاسیس می شوند.

محمد فرهادی با اعلام اینکه سیاست های مهم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این دوره، تبدیل دانشگاه های کشور به دانشگاه کارآفرین و تکمیل حلقه ی علم به تولید و توسعه ی شرکت های دانش بنیان است، تصریح کرد: لازمه ی این کار، ایفای نقش بسیار فعال استادان و دانشجویان دانشگاه ها در توسعه ی فناوری و نوآوری است.

فرهادی اظهار داشت: همکاری مشترک با شرکت های بزرگ، کوچک و متوسط در امر تحقیقات مشترک با سرمایه گذاری طرفین در آن ها از دیگر اقداماتی است که قرار است از سوی این وزارتخانه انجام شود که هدف این اقدام دستیابی به هدف گذاری های انجام شده از طرف رهبر انقلاب مبنی بر هزینه کرد ۴ درصد درآمد ناخالص ملی در امر تحقیقات است.

در این مراسم سید سپهر قاضی نوری، معاون سیاستگذاری و ارزیابی راهبردی ریاست جمهوری با تاکید بر ساماندهی صنایع بزرگ و تقویت بازار داخلی ایران گفت: در حال حاضر لایحه ی قانون مالکیت فکری در بخش صنعت از سوی دولت در دسترس تدوین بوده که قرار است با تهیه ی این قانون به ضعف قانون مالکیت فکری حداقل در مرحله ی قانون گذاری پایان داده شود.

منوچهر منطقی، رییس انجمن مدیریت فناوری ایران نیز با اشاره به این که ایران به عنوان قطب فناوری در سطح منطقه و شمال آفریقا شناخته می شود، گفت: از سه سال پیش، انجمن مدیریت فناوری ایران با توجه به برگزاری چهار دوره از کنفرانس های ملی مدیریت به این نتیجه رسید که ایران در زمینه مدیریت فناوری، دستاوردهایی دارد که توانایی ارایه ی آن را در سطح بین المللی داراست.

وی ادامه داد: با توجه به نقش مهم تجاری سازی فناوری در شرکت های بزرگ و مجموعه های کوچک و متوسط، شعار چهارمین کنفرانس بین المللی و هشتمین کنفرانس ملی مدیریت فناوری ایران، ” نوآوری و تجاری سازی دانش و فناوری” انتخاب شده است.

وی با تاکید بر تدوین و انتشار تجارب متخصصان گفت: این اطلاعات ثروتی عظیم است که تاکنون کمتر بدان بها داده شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=7582